afrodyzjak,

Zapach - naturalny afrodyzjak

24.1.17 mm 0 Comments

 

Zapach od wieków jest najskuteczniejszym afrodyzjakiem. To niewidoczny uwodziciel, który opowiada o każdym z nas niecodzienną historię. 

fot. travelerdeluxe

Zapach od zawsze towarzyszy człowiekowi. Nie tylko uprzyjemnia nam życie, ale przede wszystkim wzmacnia naszą atrakcyjność.
Historii zapachu nie sposób liczyć w latach. Pierwsze zapachowe mieszanki oparte na ekstraktach z roślin powstawały już w Mezopotamii i Starożytnym Egipcie. Zapach miał nie tylko uwodzić, pełnił przed wszystkim rolę religijną i leczniczą. Aromatyczne mikstury sporządzali szamani i medycy, a ich działanie często było magiczne - zażywano je i nacierano się nimi. 
Nasi przodkowie, niejednokrotnie zupełnie nieświadomie, tworzyli tzw. eliksiry miłości, mieszając ze sobą odpowiednio skomponowane składniki, odzwierciedlające naturalny zapach ciała.
Dlaczego zapach jest tak istotny? Spośród wszystkich odbieranych przez człowieka bodźców, najszybciej docierają do mózgu te węchowe. Co istotne, pod względem liczby wykrywanych bodźców nos może przewyższać oko i ucho. I choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, człowiek jest dość dobry w wykrywaniu zapachów. Potrafi odróżnić od siebie tysiące z nich.  
 
Zapach może wpływać na to, jak ludzie postrzegają się wzajemnie. Jeśli wierzyć naukowcom, bodźce zapachowe, niezależnie od wzrokowych, wpływają na postrzeganie twarzy innych ludzi jako ładnych. Co więcej, zapach innego człowieka może przesądzać o jego atrakcyjności seksualnej dla konkretnej osoby.
Badania mówią, że na mężczyzn najbardziej działają aromaty wanilii, cynamonu, konwalii, ambry (piżma), miodu. Czyli słodkości! Panie powinny o tym pamiętać, tak jak pamięta o tym przemysł.
Ale czy tylko zapach perfum jest dla nas tak ważny? Co z naszym naturalnym zapachem? Przecież i on wiele o nas mówi. Ciało wydziela także różnorodne substancje, których precyzyjna kombinacja zależy m.in. od przeżywanych emocji. Intuicyjnie jesteśmy w stanie je odczytywać. Przecież zapach ludzkiego ciała odgrywa ogromną rolę w wyborze partnera życiowego. Niezależnie od potężnego wpływu, jaki naturalne zapachy mają na nasze życie, od tysięcy lat staramy się maskować naturalną woń naszego ciała i tworzymy perfumy, które po prostu pięknie pachną i podobają się innym ludziom. Poza tym sztucznie wyprodukowane perfumy to najbardziej pewne "afrodyzjaki".
 
Dzięki nim polubić lub pokochać kogoś możemy nie tylko od pierwszego wejrzenia, ale i od pierwszego "wyczucia". Nie możemy tu pominąć jednej kwestii - to, jakie perfumy kupujemy, jest ściśle związane z zapachem naszego ciała. O tym, jakie nuty wydają nam się atrakcyjne, nie decydujemy my sami, ale nasza podświadomość.


0 comments: