Bottega Veneta,

Co kupują bogaci. Najbardziej wpływowe, luksusowe marki świata

29.1.17 mm 0 Comments

 

Wiele ekskluzywnych marek w ostatnich latach utraciło na popularności i reputacji, choćby Michael Kors, Gucci, nawet Louis Vuitton. Elity rozkochane w luksusie nie są zainteresowane tymi produktami, zostawiając je dla klasy średniej. Co wybierają milionerzy, by odróżnić się od pozostałych grup społecznych i zaimponować otoczeniu?


Na rynku marek luksusowych najlepiej wiedzie się produktom, które tworzy się na specjalne zamówienie klientów np. buty wykonywane na zamówienie czy garnitury i koszule szyte na miarę. Zawsze znajdą odbiorcy, którzy zgodzą się zapłacić nawet najwyższą cenę za chęć wyróżnienia się. Oto marki, na które decydują się najczęściej.


Marki najbardziej luksusowe na świecie


Leviev Graff

leviev.com
 

Dom biżuteryjny Graff znajduje się na szczycie piramidy luksusu. Angielska marka jest synonimem luksusu i bogactwa, słynie z najrzadszych na świecie i najwyższej jakości diamentów. Broszka – "The Peacock Brooch" wyceniana na 100 milionów dolarów amerykańskich.


Marki klasy super premium

 

Harry Winston

Marka Harry Winston to jeden z najbardziej luksusowych produktów jubilerskich na świecie, produkująca biżuterię od 1932 r. Firma w ofercie ma również luksusowe zegarki.

Patek Philippe

Luksusowe zegarki marki Patek Philippe to najdroższe i najbardziej skomplikowane zegarki na świecie. Za 24,4 mln dolarów amerykańskich został sprzedany pod koniec 2014 r. na aukcji Sotheby’s w Szwajcarii zegarek Henry Graves Supercomplication właśnie marki Patek Philippe.

Bottega Veneta

Krawiectwo jednego z najbardziej luksusowych domów mody na świecie, Bottega Veneta, charakteryzują innowacyjne linie i dbałość o detale. Markę wyróżnia również wyjątkowa technika splatania pasków skóry.

Breguet

Zegarki luksusowej szwajcarskiej marki Breguet noszą najbogatsi tego świata. Trudno uwierzyć, że Breguet, który ją stworzył w 1775 roku w Paryżu otworzył swój pierwszy zakład zegarmistrzowski.

Vaan Cleef & Arples

Francuska biżuteria, zegarki i perfumy najwyższej klasy. Marka istnieje od 1896 roku. Założyli ją Charles Arpels i Alfred Van Cleef, którzy jako pierwsi użyli kamieni szlachetnych w swoich produktach. W 2009 roku marka wypuściła na rynek serię luksusowych perfum - Extraordinaire Collection.

Panerai

Na światowej giełdzie luksusowych zegarków Panerai funkcjonuje od lat. Pierwszy zakład zegarmistrzowski Giovanni Panerai (1825-1897), założyciel rodzinnego interesu, otworzył we Florencji w 1860 roku. Dziś na zegarki bardzo wysokiej klasy składają się świetne rozwiązania i doskonała jakości wykonania.

IWC

Firma International Watch Co. (w Polsce znana pod nazwą "Schaffhausen") działa od 1868 roku. Założył ją Florentine Ariosto Jones, zegarmistrz z Bostonu. Zegarki IWC wyróżniają się klasyczną linią, specyficznym designem i zaawansowanymi modułami technicznymi.
 
 
Marki takie jak Hermès, Chopard, Cartier, Prada, Bulgari, Rolex, Tiffany, Louis Vuitton, zaliczane są do popularnych marek premium.

 


 Piramida luksusu za Business Insider


 

0 comments: