A380,

A380 linii Emirates poleci do Maroka

26.12.16 mm 0 Comments

Linie Emirates planują otwarcie pierwszego w historii połączenia komercyjnego do Maroka i Afryki Północnej obsługiwanego przez kultowy dwupokładowy samolot Airbus A380. Pierwszy lot do Casablanki odbędzie się 26 marca 2017 roku. 

Flagowy samolot przewoźnika, który budzi niesłabnący zachwyt wśród pasażerów i miłośników lotnictwa, zastąpi na trasie Dubaj-Casablanca Boeinga 777-300ER, zapewniając większą zdolność przewozową we wszystkich klasach rezerwacyjnych oraz jeszcze bogatszą ofertę pokładową.

A380 zwiększy oferowanie o 1834 dodatkowe miejsca tygodniowo, zaspokajając rosnące zapotrzebowanie na trasie. Na pokładzie znajduje się 14 prywatnych kabin w klasie pierwszej, 76 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie biznes oraz 401 szerokich siedzeń w klasie ekonomicznej.

Lot z Casablanki do światowej klasy portu macierzystego Emirates w Dubaju umożliwi podróżującym z Maroka dogodną przesiadkę do innych kierunków w siatce połączeń przewoźnika, zwłaszcza w regionie Zatoki Perskiej, Azji Południowej i Australii. Wiele kierunków, m.in. Kuwejt, Arabia Saudyjska, Doha, Pekin, Szanghaj, Kanton, Hongkong, Sydney, Brisbane i Perth, obsługiwanych jest również przez samolot A380. Połączenie zagwarantuje także doskonałą komunikację pasażerom z miast w obrębie siatki połączeń Emirates przez ultranowoczesne lotnisko transferowe Emirates w Dubaju.

Casablanca należy do najpopularniejszych kierunków oferowanych przez Emirates i cieszy się coraz większym zainteresowaniem od chwili otwarcia w marcu 2002 roku. Tylko w 2015 roku linie Emirates przewiozły na trasie blisko 260 tys. pasażerów i ponad 10 tys. ton cargo, zwiększając ruch turystyczny i biznesowy między Casablanką a Dubajem.

Airbus A380 oferuje trzy klasy, 491 miejsc w przestronnych kabinach i zapewnia spokojną podróż jako najcichszy samolot długodystansowy na świecie. Na pokładzie pasażerowie mają dostęp do bezpłatnego WI-FI, mogą także spróbować potraw przygotowywanych przez szefów kuchni z całego świata i skorzystać z wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej ice, który oferuje ponad 2 500 kanałów z rozrywką we wszystkich klasach.

Linie Emirates zrewolucjonizowały podróż premium - podróżujący klasą pierwszą i klasą biznes mają do dyspozycji salon pokładowy A380, w którym delektując się wykwintnymi przekąskami i napojami przyrządzonymi przez pokładowego barmana porozmawiają ze współpasażerami. Na pasażerów klasy pierwszej czekają prywatne kabiny i słynne prysznice pokładowe Shower Spa.

Linie Emirates dysponują największą na świecie flotą Airbusów A380, na pokładzie których od 2008 roku przewiozły ponad 65 milionów pasażerów. Ponadto aż 54 modele największego samolotu pasażerskiego czekają na dostawę.

Do tej pory przewoźnik wprowadził A380 w połączeniach do 45 kierunków na świecie. Flota 88 samolotów tego typu odwiedziła 64 porty lotnicze, pokonała dystans prawie 986 milionów kilometrów i wykonała 74 263 lotów.

Od 26 marca rejs nr EK751 będzie realizowany przez A380, który codziennie wystartuje z Dubaju o 7:25, lądując w Casablance o 12:55. 

Lot powrotny nr EK752 z Casablanki zaplanowano na 14:55 z lądowaniem w Dubaju o 1:25 następnego dnia.

0 comments: