Abruzzo,

We Włoszech powstała miejska fontanna z darmowym winem. Czynna całą dobę

21.11.16 mm 0 Comments

Włosi wiedzą jak zainteresować turystów swoim krajem. Choć atrakcji w Italii nie brakuje, postanowili stworzyć jeszcze jedną. I to jaką! We Włoszech powstała miejska fontanna z darmowym winem.

fot. Cantina Dora Sarchese

fot. Cantina Dora Sarchese


"Fontana del vino" powstała w Caldari Di Ortona, w Abruzzo. Ta nowo otwarta fontanna publiczna serwuje swym gościom czerwone wino zupełnie za darmo i to przez całą dobę. To pierwsza taka atrakcja turystyczna we Włoszech. Istniejące do tej pory funkcjonował okazyjnie, na specjalne okazje.

Pomysł powstał w winnicy Cantina Dora Sarchese. Zarządzający winnicą pragnęli stworzyć miejsce spotkań dla miłośników wina i zaprezentować podróżnym lokalną, włoską kulturę związaną z piciem winogronowego trunku. I na pewno im się to udało. Atrakcja powstała przy ogrodzie winnym Dora Sarchese.

Winna fontanna powstała na trasie drogi św Tomasza (Cammino di San Tommaso), która przekracza Apeniny, wiodąc z Rzymu do Adriatyku. Ścieżka łączy wiarę i przyrodę, kulturę i tradycję. Każdego roku podąża nią tysiące osób biorących udział w katolickiej pielgrzymce.

0 comments: