Azja,

Daleka Azja daje schronienie przed polską zimą. Zainteresowanie lotami do Manili, Bangkoku i na Phuket wzrosło nawet o 150 proc.

23.11.16 mm 0 Comments

Tej zimy Polacy nie spieszą się do ostrzenia i woskowania nart, a do walizek pakują raczej krem z filtrem i okulary przeciwsłoneczne. W okresie ferii zimowych egzotyczne kierunki są teraz popularniejsze niż tradycyjne ośrodki narciarskie. Przedstawiamy listę najchętniej wybieranych miast oraz średnie koszty lotów, na które mogą liczyć uciekający przed zimą podróżni z Polski.

Bali fot. Travelerdeluxe.pl


  • W nadchodzące ferie Polacy decydują się na loty długodystansowe - wśród 10 najpopularniejszych miast znalazło się tylko jedno europejskie - Amsterdam
  • Zainteresowanie lotami do Manili, Bangkoku i na Phuket wzrosło nawet o150 % w porównaniu z ubiegłorocznymi feriami zimowymi
  • Najpopularniejszym dniem na rozpoczęcie wyjazdu zimowego jest 11 lutego, czyli sobota otwierająca ferie w województwach: mazowieckim, zachodniopomorskim, dolnośląskim i opolskim

Daleka Azja daje schronienie przed polską zimą

Większość kierunków popularnych podczas nadchodzących ferii zimowych wśród podróżnych z Polski ma wspólny mianownik - temperatury wyższe niż te nad Wisłą, dłuższy dzień i więcej słońca. Na pierwszym miejscu znalazł się Bangkok, który przyciąga turystów piękną pogodą, niezwykłymi krajobrazami oraz atrakcyjnymi cenami ze średnim kosztem biletu w dwie strony na poziomie 1828 złotych. Na kolejnych miejscach w czołówce rankingu znalazły się Manila (1792 złotych) oraz Phuket (2173 złotych). Co więcej, w porównaniu z ubiegłorocznymi feriami zainteresowanie do tych miast wzrosło nawet o 150% w przypadku Manili, 123% dla Bangkoku i 110% dla Phuket. Popularne wśród podróżnych są również takie wyspiarskie kierunki na Oceanie Indyjskim, jak: Mahe (5. miejsce), Kolombo (7. miejsce) oraz Malé (8. miejsce).

Oprócz Dalekiej Azji w rankingu znalazły się również miasta za Atlantykiem: na czwartym miejscu Nowy Jork oraz Los Angeles na dziewiątym. Połączenia do Stanów Zjednoczonych okazały się również korzystniejsze cenowo, gdyż wahały się w granicach ok. 1600 złotych. Jednak najtańszym celem długodystansowych wypraw okazał się zamykający zestawienie Szanghaj. Podróżni wybierający Paryż Wschodu mogą liczyć na bilety w średniej cenie 1324 złotych.

Jedynym europejskim miastem w zestawieniu jest Amsterdam. Dzięki swoim atrakcjom, stolica Holandii przez cały rok przyciąga turystów z Polski, którzy mogą znaleźć loty za jedyne 305 złotych i cieszyć się ofertą kulturalną oraz architekturą miasta także w okresie zimowym.


Najpopularniejsze kierunki podczas ferii zimowych w 2017 roku wraz ze średnimi cenami połączeń lotniczych 


Ranking Miasto Średnia cena połączenia lotniczego (PLN)
1. Bangkok, Tajlandia 1 828
2. Manila, Filipiny 1 792
3. Phuket, Tajlandia 2 173
4. Nowy Jork, Stany Zjednoczone 1 593
5. Mahe, Seszele 2 249
6. Amsterdam, Holandia 305
7. Kolombo, Sri Lanka 2 033
8. Malé, Malediwy 2 464
9. Los Angeles, Stany Zjednoczone 1 609
10. Szanghaj, Chiny 1 324


Kiedy można uniknąć tłumów na lotniskach

Eksperci wyszukiwarki KAYAK.pl sprawdzili również, na jakie dni tygodnia tych ferii zimowych zaplanowano najwięcej wylotów. Jak pokazują statystyki serwisu, najwięcej podróżnych chce rozpocząć wyjazd zimowy w sobotę 11 lutego, czyli w weekend otwierający zimową przerwę w województwach: mazowieckim, zachodniopomorskim, dolnośląskim i opolskim. Popularne były również wyjazdy tuż przed weekendem - czwartek (9 lutego) oraz piątek (10 lutego). Na szybszą odprawę i mniej stresu na lotnisku podróżni mogą liczyć po 16 lutego - po tej dacie Polacy planują zdecydowanie mniej podróży.

Vera Pershina, Dyrektor Regionalny KAYAK na Polskę i Rosję:
- W KAYAK zależy nam na dostarczaniu informacji o najnowszych trendach, które pomogą podjąć podróżnym najlepsze decyzje dotyczące   planowanych wyjazdów. Widzimy, że Polacy coraz chętniej i dalej podróżują, dlatego chcieliśmy sprawdzić, dokąd wybierają się w najbliższe ferie zimowe. Jak wynika z naszej analizy, chętnie szukają lotów w cieplejsze miejsca - z Bangkokiem, Manilą i Phuket w czołówce rankingu. Dla osób, które wciąż szukają pomysłu na ucieczkę przed zimą, pomocna będzie funkcja Explore, Z jej pomocą z łatwością można znaleźć  odpowiedni kierunek podróży w wyznaczonym budżecie.

UWAGA:

Dane zostały podane na podstawie wyszukiwań lotów w serwisie KAYAK.pl między 1.01.2016 a 31.10.2016 oraz 1.01.2015 a 31.10.2015 dla terminów podróży między 16.01.2017 a 26.02.2017 i 16.01.2016 a 26.02.2016. Ceny podane zostały w złotówkach i dotyczą biletów dla jednej osoby w klasie ekonomicznej dla lotów w obie strony. Ceny mogą ulec zmianie lub mogą nie być dłużej dostępne. Wysokość oszczędności nie jest gwarantowana.


0 comments: