Accorhotels,

5 aplikacji, które przydadzą się w podróży

25.8.16 mm 0 Comments


400 000 szlaków turystycznych, 4 000 hoteli, 40 rowerowych rozwiązań –  to dopiero początek. Odpowiednio wyposażony smartfon daje turystom nieograniczone możliwości. Koniec z utartymi szlakami. Oto 5 aplikacji, które sprawią, że podróż nie tylko będzie łatwiejsza, lecz także niezapomniana.Nic tak nie drażni jak nieaktualne dane czy błędy w przewodniku. Noszenie dodatkowych kilogramów w plecaku – jeszcze bardziej. Rozwiązanie jest proste – aktualizowane na bieżąco dane i komentarze innych podróżników znajdziemy w aplikacjach mobilnych. Dzięki nim możemy uzyskać zniżki w hotelach, odkryć nową trasę wycieczkową i zdobyć nowych przyjaciół na szlaku.    •    Rezerwacja hoteli AccorHotels
Novotel, ibis, ibis budget, Mercure, a może Sofitel? Teraz dostęp do 4 000 hoteli sieci AccorHotels na całym świecie jest jeszcze łatwiejszy – kontakt z obsługą, szybka rezerwacja przez telefon i check-in w wersji online poprzez aplikację oszczędzą czas. Dużym ułatwieniem jest też możliwość dodania swojej karty kredytowej do pamięci aplikacji – narzędzie wczyta dane przy kolejnych rezerwacjach. Wkrótce dzięki synchronizacji aplikacji z mediami społecznościowymi możliwe będzie dzielenie się wrażeniami z pobytu. Po wyjściu z hotelu aplikacja także się przyda – jej twórcy przygotowali przewodniki po 70 miastach na różnych kontynentach. Na odkrycie czekają najlepsze bary, knajpy i kluby. Świat stoi otworem!  
    
Aplikacja jest dostępna na iOS i Androida.

    •    TouristEye
Idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią utartych szlaków, a informacje o najciekawszych miejscach czerpią od innych podróżujących. TouristEye to przewodnik wzbogacony o funkcję serwisu społecznościowego – użytkownicy polecają nie tylko atrakcje turystyczne, lecz także doświadczenia, nieopisane w przewodnikach. Dzięki aplikacji planowanie podróży staje się łatwiejsze, a dzięki możliwości ściągnięcia informacji wszystkie dane można odtworzyć w trybie offline, nie narażając się na wysokie opłaty roamingowe.
Aplikacja jest dostępna na iOS i Androida.
  
    •    AllTrails
Twórcy tej aplikacji wychodzą naprzeciw oczekiwaniom miłośników aktywnego podróżowania. Jej użytkownicy mogą oznaczyć przebyte przez siebie trasy, dodać zdjęcia, ważne informacje i podzielić się swoją propozycją z innymi. AllTrails gwarantuje sprawdzone informacje, przewodniki audio i ponad 400 000 tras wycieczek na całym świecie dla piechurów, wspinaczy, rowerzystów czy żeglarzy. Wypada tylko dodać: w drogę!
 
Aplikacja jest dostępna na iOS i Androida.

    •    Bike Doctor
Aplikacja, która pomoże, kiedy rower popsuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Twórcy narzędzia sfotografowali 40 najpopularniejszych usterek i dokładnie opisali wraz z instrukcją postępowania. Doskonałe narzędzie dla wszystkich, którzy uwielbiają rowerowe wyprawy, a nie czują się pewnie w roli mechanika.
 Aplikacja jest dostępna na iOS i Androida.


5.   iPolak
Wyprawa dookoła świata? Autostop? Nawet w przypadku wyjazdu all inclusive warto zainstalować aplikację stworzoną przez MSZ – ułatwia ona kontakt z najbliższą polską placówką dyplomatyczną, informuje o sytuacji w danym kraju i ostrzega w przypadku niebezpieczeństwa. iPolak to też wskazówki dla kierowców i dla turystów poszukujących informacji o służbie zdrowia za granicą. Warto zainstalować – na wszelki wypadek.

 Aplikacja jest dostępna na iOS, Androida i na Windows Phone.

0 comments: