Air France,

Kraków: Wylądował pierwszy samolot Air France realizujący loty na trasie Paryż-Kraków

5.7.16 mm 0 Comments


Tradycyjnym salutem wodnym powitano na krakowskim lotnisku pierwszy samolot linii Air France realizujący loty na trasie Paryż-Kraków. 

Francuski przewoźnik od wczoraj oferuje sezonowy rejs do Paryża 4 razy w tygodniu (oraz loty dodatkowe z uwagi na Światowe Dni Młodzieży) przez dwa wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień (ostatni lot – 28 sierpnia). Uroczyste powitanie i przecięcie wstęgi odbyło się bezpośrednio na płycie lotniska, w obecności przedstawiciela lotniska Kraków Airport, Air France, Konsula Francji w Krakowie oraz załogi lotu. Na pasażerów pierwszego w tym sezonie lotu Air France relacji Kraków-Paryż czekała mała uroczystość przy bramce do samolotu – słodki poczęstunek i upominki.

Nową trasę obsługuje samolot typu Airbus 319 wymiennie z A318. Po Warszawie, Kraków jest drugim polskim miastem, do którego lata linia Air France.

– Ogromnie się cieszę, że linia Air France oferuje pasażerom nowe połączenie z Krakowa do Paryża. Dzięki temu możemy wzmocnić pozycję Grupy Air France KLM na dynamicznie rozwijającym się obszarze aglomeracji krakowskiej. Uruchomienie tego lotu nastąpiło niedługo po udanej inauguracji lotów KLM z Krakowa do Amsterdamu w maju 2015 roku – powiedział Frantisek Siling, Dyrektor Generalny i Sprzedaży Air France KLM w Polsce.

Rozkład lotów:

Kraków - Paryż (KRK-CDG)
Wylot z Krakowa: 19.20
Przylot do Paryża: 21.30
Dni tygodnia: poniedziałek, środa, piątek, niedziela

Uwagi do rozkładu:
    •    Loty w niedzielę rozpoczynają się od 10 lipca
    •    19.07.2016 r. oraz 21.07.2016 r. odbędą się loty dodatkowe: wylot o g.19.20, a przylot o g.21.30
    •    Loty w dniach: 02-05.08.2016 r. oraz 17-19.08.2016 r. odbędą się w zmienionych godzinach: wylot o g. 19.55, a przylot o g. 22.05

Paryż - Kraków (CDG-KRK)
Wylot z Paryża: 15.55
Przylot do Krakowa: 18.10
Dni tygodnia: poniedziałek, środa, piątek, niedziela

Uwagi do rozkładu:
    •    Loty w niedzielę rozpoczynają się od 10 lipca
    •    19.07.2016 r. oraz 21.07.2016 r. odbędą się loty dodatkowe: wylot o g.15.55, przylot o g.18.10
    •    Loty w dniach: 02-05.08.2016 r. oraz 17-19.08.2016 r. odbędą się w zmienionych godzinach: wylot o g.16.45, przylot o g.19.00


Rezerwując przelot, warto zwrócić uwagę na:
* Największe atuty podróży tzw. "tradycyjną linią". Air France to przede wszystkim potężna siatka połączeń międzykontynentalnych, dogodne godziny lotów, serwis pokładowy i przewóz bagażu w cenie biletu.

* Na lotach europejskich, w tym na trasie Kraków-Paryż są oferowane bezpłatne napoje i przekąski, a pasażerowie klasy ekonomicznej mogą zabrać ze sobą w cenie biletu jedną sztukę bagażu rejestrowanego (do 23 kg) oraz duży bagaż podręczny (do 12 kg) plus akcesorium (np. torebka, aktówka). Podróżnym z biletami w najtańszych taryfach MINI przysługuje tylko bezpłatny bagaż podręczny. Ponadto za każdy lot można zbierać Mile w programie lojalnościowym Flying Blue, które potem można wymienić na przeloty i udogodnienia podczas kolejnych lotów.  

* Bezpośrednie połączenie Air France z Krakowa do Paryża zapewnia znacznie więcej możliwości podróżnym z południa Polski, gdyż będą oni mieli szeroki wybór miejsc docelowych z lotniska im. Charles’a de Gaulle’a . Dzięki temu z Paryża będą mogli się udać w dalszą podróż do wybranego zakątka świata. Obecnie siatka Air France KLM obejmuje 316 miast w 115 krajach, w tym wiele odległych i wartych odwiedzenia miejsc, takich jak Pekin, Madagaskar, Szanghaj, Buenos Aires czy Mauritius.

* Paryskie lotnisko jest siódmym najważniejszym węzłem lotniczym na świecie i trzecim w Europie. W 2015 roku zajęło ono pierwsze miejsce w kategorii „Najbardziej zmodernizowane lotnisko na świecie” w rankingu Skytrax i trafiło też do pierwszej piątki w zestawieniu „Najlepszych Lotnisk na Świecie 2015” według Skytrax w kategorii „Oferty zakupowej” oraz pierwszej dziesiątki pod względem „Jakości obsługi pasażerów”, a zmodernizowany Terminal 2E znalazł się na 6 miejscu w kategorii „Najlepszy terminal na świecie”. 

* W roku 2015 linia Air France zdobyła nagrodę World Airline Awards Skytrax: w kategorii „Najbardziej zmodernizowana linia lotnicza na świecie.”
Poza nowo uruchomionym, sezonowym połączeniem linii Air France na trasie Paryż-Kraków podróżni mają do dyspozycji przez cały rok przeloty holenderską linią KLM na tej trasie (w sezonie letnim 2016 14 lotów tygodniowo). Bilety lotnicze Air France z wylotem z Krakowa są dostępne na www.airfrance.pl.

0 comments: