atrakcje,

W drodze z Iławy do Ostródy

3.6.16 mm 0 Comments

Przekraczając granice Pojezierza Mazurskiego wjeżdżamy w inny świat: pełen zieleni, pagórków i jezior, w których odbijają się promienie słoneczne. Już same widoki zza szyby samochodu są nagrodą i zapowiedzią fantastycznie spędzonych chwil na Mazurach. Tu można na prawdę odpocząć.

Ostróda. Fot. Ewa Wolniewicz
Iława i Ostróda to nowoczesne miasta Mazur Zachodnich, które łączy szlak wodny Kanału Ostródzko Elbląskiego, Droga Krajowa 16, linia kolejowa, szlak rowerowy i największe wydarzenia muzyczne – Reggae w Ostródzie i Jazz w Iławie.

Iława
Miasto od lat zmienia swoje oblicze, dzisiaj powstają tu nowoczesne hotele, piękny Port Śródlądowy, obiekty sportowe i kulturalne. Największą atrakcją jest piękne jezioro. Jezioro Jeziorak, najdłuższe naturalne jezioro w Polsce, które stanowi część szlaku Kanału Elbląskiego. Jeziorak to raj dla miłośników sportów wodnych takich jak żeglarstwo, windsurfing czy kajakarstwo oraz sprzyjające miejsce dla fanów nurkowania. To także wymarzone miejsce dla wędkarzy, gdyż w jego wyjątkowo
czystych wodach żyją sumy, sandacze, szczupaki, węgorze, liny, karasie, karpie i okonie.
Wśród wielu atrakcji okolic Jezioraka, wyjątkowe miejsce zajmuje unikalny w skali światowej Kanał Elbląski, który łączy Ostródę z Elblągiem i Iławą. Jest to jedna z najpiękniejszych dróg wodnych z jedynymi w swoim rodzaju pochylniami. Warto poznać historię jego budowy, zwiedzając Izbę Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu.

Ostróda
Otoczoną jeziorami letnią stolicę Mazur nazywano perłą Prus Wschodnich. To jedno z tych urokliwych miast, gdzie największą atrakcją jest jezioro w centrum miasta. Jezioro Drwęckie z piękną promenadą i fontanną, wyposażoną w system audiowizualny, stanowi niewątpliwą atrakcję dla turystów. Przez miasto przepływa rzeka Drwęca. Warto zwiedzić tu XIV-wieczny Zamek krzyżacki, najstarszy i najciekawszy zabytek na terenie Ostródy, w którym często organizowane są wystawy i inscenizacje historyczne.


Szlak wodny Kanału Ostródzko Elbląskiego. Fot. Ewa Wolniewicz

Propozycja imprez:
  • 8 czerwca - Koncert muzyki chilijskiej - Kinoteatr w Iławie
  • 25 czerwca - XXIV Ostródzkie Dni Morza oraz regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • 1 lipca - Mazurska Noc Kabaretowa - Amfiteatr Ostróda
  • 9-10 lipca - Dni Iławy, gwiazda wieczoru Ray Wilson z Genesis Classic - Amfiteatr Iława
  • 20-24 lipca - Międzynarodowe Lato z Folklorem - Ostróda
  • 22-23 lipca - XXI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej - Ostróda
  • 30 lipca - Koncert Electric Light Orchestra Classic - Amfiteatr Iława
  • 31 lipca - Piknik Żeglarski - Iława
  • 5-7 sierpnia - XLVI - Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting - Amfiteatr Iława
  • 11-14 Ostróda Reggae Festiwal 2016 - Ostróda

Więcej informacji i kalendarz imprez na 2016 rok
www.mazury-zachodnie.pl
www.ilawa.pl

0 comments: