Lotniska Chopina,

Do których miast Polacy wyruszają z warszawskich lotnisk i kiedy mogą zaoszczędzić najwięcej

29.4.16 mm 1 Comments


Przy planowaniu podróży liczy się nie tylko czas rezerwacji i data lotu, ale także wybór lotniska, z którego udamy się na upragnione wakacje. Zespół wyszukiwarki ofert turystycznych KAYAK.pl przeanalizował dane dotyczące Lotniska Chopina i Warszawa-Modlin, aby sprawdzić najpopularniejsze kierunki podróży i średnie ceny biletów, wskazując trasy, na których Polacy mogą zaoszczędzić.


 
W największych miastach świata często znajduje się kilka lotnisk, dzięki czemu pasażerowie mają do wyboru różne trasy podróży. W Warszawie Lotnisko Chopina obsługuje połączenia do 108 miast na trzech kontynentach, natomiast podwarszawski port lotniczy w Modlinie oferuje loty do 35 miejscowości w Europie. Jednak Modlin mimo swoich niewielkich rozmiarów odnotował wyraźny wzrost na poziomie 206 % w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym, jeśli chodzi o wyszukiwanie lotów z podmiejskiego lotniska przez Polaków. Ponadto o 116 % wzrosła liczba zagranicznych pasażerów przylatujących do modlińskiego portu.

- Tak dobre wyniki lotnisko osiąga dzięki współpracy z największym przewoźnikiem w Polsce i jednym z największych na świecie, liniami lotniczymi Ryanair, które stale zwiększają częstotliwość najpopularniejszych połączeń, w każdym sezonie uruchamiają nowe trasy i oferują bilety lotnicze w bardzo korzystnych, konkurencyjnych cenach – my promujemy to wszędzie gdzie się da, a nasza oferta przyciąga podróżnych jak magnes. Polacy coraz więcej latają, a naszą ambicją jest przekonanie ich, aby wybierali lotnisko w Modlinie – i to się nam udaje. Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba osób korzystających z naszego portu zarówno po raz pierwszy w życiu jak i tych, którzy wybierają nasz port już po raz czwarty, piąty itd. – komentuje Magdalena Bojarska, Rzecznik Prasowy Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Po porównaniu cen biletów do najpopularniejszych miast z Warszawy i Modlina okazało się, że udający się do Mediolanu, Londynu, Aten czy Barcelony powinni rozważyć rezerwację lotu z podwarszawskiego lotniska ze względu na możliwość znacznych oszczędności: bilety do Mediolanu kosztują średnio 71 % mniej, z kolei do Londynu można polecieć nawet za połowę ceny w porównaniu z ofertą Lotniska Chopina. Loty do Barcelony i Aten z Modlina mogą być średnio nawet o 25% tańsze. Tak konkurencyjne ceny wynikają w dużej mierze z faktu, że na lotnisku w Modlinie działa wyłącznie tani przewoźnik Ryanair, co oznacza, że pasażerowie preferujący loty realizowane przez tradycyjne linie lotnicze, powinni zdecydować się na podróż z Lotniska Chopina.
Planując wyjazd, należy jednak pamiętać również o kosztach dojazdu do Modlina. Bilet jednorazowy na pociąg i autobus na lotnisko kosztuje 17 zł. Cena obejmuje 60-minutowy przejazd w I strefie ZTM. Bilet w jedną stronę na przejazd autobusem ModlinBus kosztuje od 9 zł przy zakupie przez stronę internetową przewoźnika. Natomiast na Lotnisko Chopina można dotrzeć, kupując bilet jednorazowy ZTM za jedyne 4,40 zł. Spośród krajów europejskich najczęściej do Polski przylatują Hiszpanie, Brytyjczycy i Włosi. Co ciekawe, także wielu Polaków podróżuje do Warszawy z innych miast w kraju – stanowią najliczniejszą grupę przylatujących na lotnisko w Modlinie i drugą co do wielkości na Lotnisku Chopina. Wydaje się, że coraz więcej Polaków decyduje się na podróż samolotem także w obrębie Polski, głównie dzięki nowym trasom w korzystnych cenach.

- Lotnisko Chopina pełni rolę portu przesiadkowego o zasięgu regionalnym, który obsługuje całą Europę Środkowo-Wschodnią. Dla naszych pasażerów pierwszorzędne znaczenie ma rozbudowana siatka połączeń, zwłaszcza możliwość bezpośredniego lotu na inne kontynenty. Dlatego nasz port obsługuje nie tylko lokalny ruch, ale mamy również pasażerów z sąsiednich krajów, którzy właśnie przez Warszawę podróżują w świat. Stale pracujemy nad tym, żeby nasza oferta była jak najatrakcyjniejsza. I są tego efekty: w tym roku Lotnisko Chopina otwiera najwięcej nowych tras spośród wszystkich lotnisk w Europie, spodziewamy się też kolejnego rekordu w liczbie obsłużonych pasażerów – komentuje Przemysław Przybylski, Rzecznik Prasowy Lotniska Chopina.


UWAGA:
*Dane na podstawie wyszukiwań lotów do Polski w roku 2015 i 2016 dokonywanych w okresie odpowiednio od 1.07.2014 r. do 30.03.2015 r. oraz od 1.07.2015 r. do 30.03.2016 r. Ceny mogą ulec zmianie lub być nieaktualne. 
** Ceny nie obejmują kosztów dojazdu na lotnisko.


1 komentarz:

  1. Wybierając miejsce destynacji naszego wyjazdu oczywiście powinniśmy też kierować się naszym budżetem, ale nie powinna być to jedyne kryterium. Przede wszystkim bierzmy pod uwagę swoje zainteresowania, a jeśli bardzo ciekawi nas historia to świetnym celem podróży mogą okazać się włoskie Pompeje. Historycznie jedno z najciekawszych miejsc w Europie.

    OdpowiedzUsuń