Brac,

Jak zorganizować wakacje na własną rękę

8.2.16 mm 0 Comments

Planując wakacje uciekacie od hotelowych tłumów, bo wolicie odpoczywać w spokoju i sami decydować o formie spędzania czasu? To oznacza, że na początku roku powinniście poszukać najbardziej atrakcyjnego lokum na wakacje. 

Zima (styczeń i luty) to właściwy czas na rezerwowanie domów i apartamentów wakacyjnych w najlepszych lokalizacjach – z bliskim dostępem do morza, ładnie urządzonych, z basenem.  W jakich krajach najchętniej dokonujemy rezerwacji i wyjeżdżamy tam na własną rękę? Według statystyk Novasol, operatora specjalizującego się w wynajmie domów wakacyjnych w Europie prym od lat wiedzie Chorwacja – stanowi ponad 50% rezerwacji indywidualnych, potem Włochy (13%), a następnie …. Skandynawia tyle, że to skala rzędu 5%.

http://www.travelerdeluxe.pl/2016/02/wakacje-na-wasna-reke.html


Dlaczego Chorwacja? Bo jest dosyć blisko, bo możemy liczyć tam nplażea gwarantowaną słoneczną pogodę i wreszcie chyba dlatego, że w Chorwacji czujemy się swojsko. 
Polak w Chorwacji ma poczucie kulturowej bliskości, język brzmi bardziej znajomo, niż dajmy na to francuski czy hiszpański, pod drugie wielu naszych znajomych tam wyjeżdża i sobie chwali. Polski turysta jest mocno obyty w Chorwacji, jest tam stałym i licznym gościem, który nie czuje się tu wcale gorzej niż inni turyści – mówi Anna Kaźmierczak, dyrektor Novasol Polska.
Licznie odwiedzana jest Istria i Dalmacja Środkowa z jej urokliwymi wyspami. Przykładowo w Puli, stolicy półwyspu, która podobnie jak starożytny Rzym została zbudowana na siedmiu wzgórzach i podobnie jak wieczne miasto ma bogatą historię i zabytki, można wynająć swoje własne wzgórze i „zamek” na nim, czyli dom o wielkości 437 metrów kwadratowych, z pięcioma sypialniami, czterema łazienkami, położony na 5 hektarach. Będziemy mieć do dyspozycji kilka tarasów, basen 70 m2 , jacuzzi, saunę,  własny gaj oliwny oraz… osobiste obserwatorium astronomiczne na dachu (symbol domu: CIL555).

Spośród wysp mamy kilka do wyboru w tym regionie, bardziej rozrywkowe jak Brač, spokojniejsze jak Solta lub najbardziej odosobniony, wysunięty głęboko w morze Vis. Brač to  trzecia co do wielkości wyspa Chorwacji, w której ślady osadnictwa sięgają neolitu, jest urozmaicona co do ukształtowania terenu, znajduje się tutaj najwyższa wyspiarska góra, Vidova gora (780 m n.p.m.), a w Smoczej Jaskini można zobaczyć ryty naskalne. Najwięcej domów na wynajem znajdziemy w pobliżu miasteczka Bol, czeka tu na nas wiele atrakcji sportowych, gościnne konoby (restauracje) i Zlatni rat, czyli Złoty cypel, z drobnożwirową plażą. Przykładowe domy: CDB386 i CDB417 zachwycą każdego zwolennika romantycznych a zarazem komfortowych wakacji. 
Dla miłośników leniwego plażowania, nurkowania i żeglowania, którzy dodatkowo szukają spokoju dobrą propozycją będzie Solta. Przyjeżdża tu na wypoczynek wielu Chorwatów, staje się też coraz popularniejsza wśród innych Europejczyków. Jeśli zdecydujemy się na tę wyspę to warto się pospieszyć z rezerwacją noclegu, bo liczba miejsc noclegowych jest ograniczona. Nasza propozycja to dom w Solta-Rogač o numerze CDO131. Dobrze wyposażony i ładnie urządzony, składa się z dwóch jednostek mieszkalnych na dwóch piętrach, połączonych zewnętrznymi schodami. Z tarasu można podziwiać wspaniały panoramiczny widok na morze oraz zieleń, otaczającą dom. Lokalizacja zapewnia wypoczynek z dala od stresów codzienności. Morze jest oddalone jedynie o kilka kroków, a miejscowość Rogač ma dobre połączenie z największym miastem na chorwackim wybrzeżu – Splitem.

A jeśli szukamy miejsca na Adriatyku, w którym naprawdę można się odciąć od cywilizacji to najlepszym wyborem będzie Vis – najbardziej wysunięta w morze wyspa Chorwacji, o powierzchni zaledwie 90 km2, najczystsze miejsce na Morzu Adriatyckim. Vis w linii prostej oddalony od Splitu o 50 km a od wybrzeży Włoch 150 km. Do ruchu turystycznego wyspa została dopuszczona dopiero w 1989 roku, jest dzika i dziewicza - porośnięta głównie makiją i winnicami. Tutaj polecamy dom CDK110 – wygodny i praktyczny, z czterema sypialniami, basenem i … kozami po sąsiedzku, właściciel je hoduje dzięki czemu można codziennie kupić świeży ser oraz miód, oliwę i wino własnego wyrobu. Z daleka od cywilizacji ale z głodu nie się umrze.

Wyspiarskie lokalizacje domów to także idealna propozycja dla wędkarzy i żeglarzy, wiele domów z oferty Novasol ma w cenie najmu cumowanie jachtu za darmo i dostęp do własnego pomostu, co jest sporym ułatwieniem i pozwala zaoszczędzić na wynajmie miejsca w porcie. 

Materiał prasowy Novasol


0 comments: