Ambras,

Austria: Twierdze i zamki w Tyrolu

23.2.16 mm 0 Comments

Tyrol jest nie tylko krainą sportów zimowych, ale także stolica kilku najbardziej imponujących zamków górskich. Wszystkie spoglądają wstecz na długą i często także wojenną historię. Twierdze i zamki w Alpach stanowią ekscytujące miejsca wycieczek, które porwą Cię do minionych czasów.

Zamek Hofburg w Innsbrucku

Zamek cesarski Hofburg w Innsbrucku


Pałac cesarski był kiedyś siedzibą książąt tyrolskich. Zbudowany w dworskim stylu rokoko. W zamku w Hofburgu znajduje się ponad 400 pokoi. Można zwiedzić wystawne sale, jak sala balowa z portretami Marii Teresy i jej dzieci, sala gwardii, apartament książęcy i kaplicę zamkową.

Zamek Ambras w Innsbrucku


Zalicza się do najpiękniejszych zabytków i jest jednym z najbardziej popularnych zabytków w Innsbrucku: zamek Ambras położony jest w rozległym, przepięknym zamkowym parku i mieści w sobie wspaniałe zbiory ambraskie założone przez arcyksięcia Ferdynanda II, mecenasa sztuki i nauki.

Zamek Tratzberg


Klejnot renesansu położony wysoko ponad małą miejscowością Stans na nizinie tyrolskiej stanowi prywatną własność hrabiów z dynastii Enzenbergów. Zamek Tratzberg o powierzchni 6800 metrów kwadratowych jest jednym z najważniejszych zabytków sztuki i kultury w kraju i oferuje ekscytujące wycieczki poprzez dziedziniec, salę Habsburgów, komnatę Fuggerów, salę łowiecką, kaplicę, pokój królewski i zbrojownię.

Zamek Hasegg


Zamek Hasegg z wieżą menniczą jest symbolem średniowiecznego miasta Hall. Zbudowany w celu ochrony miasta i saliny, został rozbudowany za panowania księcia Zygmunta i cesarza Maksymiliana I na zamek reprezentacyjny. Zamek doświadczył największego rozkwitu w roku 1567, kiedy to arcyksiążę Ferdynand II nakazał przenieść do niego mennicę.

Zamek Ehrenberg


Zamek Ehrenberg w pobliżu Reutte jest jedną z najważniejszych i najstarszych fortyfikacji w Europie Środkowej. W 700-letnim zamku poczujesz się przeniesiony z powrotem do mrocznego i fascynującego średniowiecza. W muzeum dorośli i dzieci zapoznają się z fascynującym czasem rycerzy i dam dworu.

Twierdza Kufstein


Już z daleka wysoko nad miastem pojawia się twierdza Kufstein, która w swojej burzliwej historii często była miejscem wielu konfliktów zbrojnych i obiektem, o który toczyła się walka pomiędzy Bawarią i Tyrolem.

W muzeum twierdzy i muzeum krajoznawczym czeka na Państwa interesująca i pełna przeżyć wycieczka.

Zamek Bruck


Na górze zamkowej wznosi się średniowieczny zamek ze swoim muzeum. Dawna rezydencja hrabiów dynastii von Görz znajduje się w pięknym parku ze stawem. Oprócz wystawy na temat historii samego zamku zamek Bruck mieści w sobie galerię obrazów Eggera-Lienza, największy publiczny zbiór austriackiego ekspresjonisty Albina Eggera-Lienza.

Zamek Matzen


Chociaż wnętrze zamku Matzen z XII wieku nie jest otwarte dla zwiedzających, zdecydowanie opłaca się wizyta w bajkowym parku zamkowym: wspaniały park, który utworzono w wieku XIX w stylu angielskim , zawiera dwa stawy: Löwenteich (staw lwa) i Karpfenteich (staw karpia) oraz wiele egzotycznych drzew i krzewów, które pochodzą jeszcze z czasu powstania parku.

Zamek w Landeck

 
Zamek Landeck został zbudowany w 1290 roku jako siedziba sądu i administracji przy drodze Via Claudia Augusta na strzelistych klifach nad rzeką Inn przez hrabiów von Ulten, a później rozbudowany przez hrabiego Tyrolu i Görz Meinharda II. Swój rozkwit przeżywał za czasów rycerzy von Schrofenstein.źródło tyrol.pl

0 comments: