Alpy,

Południowy Tyrol: tradycyjne spa dla ciała i duszy

8.1.16 mm 0 Comments

Natura silnie ukształtowała ten region i jego mieszkańców. Wszystko kręci się wokół gór – szanse i perspektywy. Na tym obszarze niemalże ścierają się ze sobą tradycja i postęp. Kąpiel w sianie to tradycyjny alpejski zabieg, który w Południowym Tyrolu wykonywany jest w sposób nowoczesny.

Hotel Heubad, fot. Travelerdeluxe.pl

Lecznicze działanie siana znane jest już od ponad 100 lat. Znane jest doświadczenie rolników górskich, którzy po mozolnym koszeniu łąk górskich i po spędzeniu nocy na sianie, następnego dnia rano odzyskiwali siły i budzili się pełni energii. Wkrótce ich śladem poszli ich rodacy.

Południowy Tyrol - a w szczególności mieszkańcy wsi Völs pod Schlern - położyli kamień milowy w historii późniejszego rozpowrzechniania się kąpieli w sianie. Bazując na doświadczeniach rolników koszących siano, od 1890 roku oferowali oni w swoich wiejskich stodołach możliwość kąpieli w sianie. W ten sposób szybko przyciągneli uwagę kuracjuszy z regionu - a później turystów przybywających w tym celu z daleka. Kąpiel w sianie w hotelu "Heubad" we wsi Völs cieszy się dużą popularnością wśród gości hotelowych.

Uzdrawiające działanie ciepła

Przed zastosowaniem siano zanurzane jest w kąpieli z ciepłej wody o temperaturze 40 stopni. Osoba pragnąca zażyć kąpieli zostaje zanurzona po szyję w sianie. Rozpoczyna sie proces fermentacji i uwalniają się olejki eteryczne  - w tym momencie kwiaty siana zaczynają wytwarzać pozytywny wpływ na organizm...

Hotel Heubad, fot. Travelerdeluxe.pl

Najlepsze siano rośnie na wysokości

Im wyżej położone jest pastwisko, tym bardziej rożnorodne są gatunki flory porastające jego łąki. Siana rosnące na wysokości ponad 1500 m npm, których używa się do kąpieli w Południowym Tyrolu, zawierają około 150 różnych roślin leczniczych, ziół i kwiatów.

W tych miejscach można kąpać się w sianie w Tyrolu Południowym:


·  Hotel Heubad v Fiè allo Sciliar/Völs am Schlern
·  Hotel Weihrerhof v Soprabolzano/Oberbozen on the Renon/Ritten plateau
·  Mountav Resort Pvzenfeld v Sesto Pusteria/Sexten
·  Sport & Kurhotel Bad Moos v Sesto-Moso/Sexten-Moos
·  Hotel Cavallvo Bianco v San Candido/Vnichen
·  Hotel & country Obereggen v Obereggen
·  Hotel Wiesnerhof ,Val di Vizze
·  Hotel del Bosco Tann , Collalbo/Klobenstev on the Renon/Ritten plateau
·  Hotel Mühlbacherhof , Lagundo/Algund
·  Posthotel Lamm , Castelrotto/Kastelruth
·  Aktiv & Vitalhotel Taubers Unterwirt , Velturno/Feldthurns
·  Wellnesshotel Seeleiten , Caldaro/Kaltern
·  Berghotel Moseralm , Carezza/Karersee
·  Cavallvo Bianco Family Spa Grandhotel , Ortisei/St. Ulrich
·  Terme Merano/Therme Meran

za suedtirol.info

0 comments: