Austria,

Salzburg. Adwentowe jarmarki w malowniczej scenerii (film)

20.12.15 mm 0 Comments

Na pięciu salzburskich placach rozstawiono kolorowe stragany. W zielonych budkach kupić można wszystko, czego dusza zapragnie. Łatwo zapomnieć się pośród świateł, świątecznych smaków i zapachów choinki.

Travelerdeluxe.pl
Tradycja urządzania salzburskich adwentowych jarmarków sięga XV wieku. Dziś zalicza się on do najsłynniejszych w Europie, obok podobnych jarmarków w Wiedniu, Paryżu, Amsterdamie i Norynberdze. O jego uroku świadczyć może fakt, iż 2007 roku został okrzyknięty najpiękniejszym na całym niemieckim obszarze językowym.

Atmosfera rzeczywiście jest tu wyjątkowa. W powietrzu unosi się smakowita woń pieczonych kasztanów, jabłek, ponczu i prażonych migdałów. Relaksować się można przy kaiserschmarrn, jednym z najpopularniejszych deserów w Austrii, albo przy aromatycznym grzanym winie (glühwein). Poza ozdobami świątecznymi jest tu też tradycyjne rzemiosło, są pachnące korzennymi przyprawami wypieki, najlepszej jakości austriackie wędliny i sery. W pobliżu katedry, w samym sercu Starego Miasta odbywają się występy chórów, każdego roku będące magnesem dla odwiedzających miasto. Salzburg Christmas Market to doświadczenie dla wszystkich zmysłów i idealne miejsce, w którym można poczuć świąteczną atmosferę.

Zapraszamy na film
ml

0 comments: