Air France,

Air France KLM: Zmiany w rezerwacji miejsc

1.12.15 mm 0 CommentsW odpowiedzi na potrzeby podróżnych, linie Air France KLM zmieniają sposób wyboru miejsc w samolocie w Klasie Ekonomicznej na lotach międzykontynentalnych.

Od 1 grudnia br. linie Air France KLM wprowadzają nowy system wyboru miejsc na pokładzie swoich samolotów w Klasie Ekonomicznej na lotach międzykontynentalnych realizowanych po 26 stycznia 2016 roku. Zmiany będą korzystne dla stałych klientów, podróżnych z biletami w taryfie Flex Economy oraz rodzin z małymi dziećmi.

Koniec wyścigu „kto pierwszy ten lepszy"

Podróżni mają z reguły różne potrzeby w zakresie wyboru miejsc na pokładzie. Osoba, podróżująca samotnie w interesach będzie miała inne oczekiwania, niż grupa w drodze na wakacje. Ponadto łatwy dostęp do planu kabiny sprawił, że obecnie już ponad 70 proc. siedzeń jest zajętych na miesiąc przed wylotem. W tej sytuacji obydwaj przewoźnicy zdecydowali się wprowadzić nowy system, który ma zabezpieczyć potrzeby zarówno stałych klientów, rodzin z małymi dziećmi, jak i podróżnych o ograniczonej sprawności ruchowej. Obowiązująca dotąd zasada „kto pierwszy ten lepszy" przy wyborze miejsc na pokładzie, nie była wystarczająco elastyczna i nie odpowiadała większości pasażerów.

Idzie nowe dla stałych klientów i rodzin z dziećmi

W nowym modelu wyboru miejsc na pokładzie w Klasie Ekonomicznej, stali klienci (posiadacze kart Flying Blue na poziomie Platinum, Gold i Silver) oraz osoby, które zarezerwowały bilety w taryfie Flex Economy - będą mogły wybrać miejsce w samolocie bez dodatkowych opłat w dowolnym czasie przed wylotem. W takiej samej sytuacji są ponadto: dzieci podróżujące samotnie, osoby z określonymi wskazaniami medycznymi, podróżni o ograniczonej sprawności ruchowej oraz rodziny z dziećmi poniżej 12. roku życia - wybór miejsca w dowolnym czasie i brak opłat.

Wszyscy pozostali podróżni Klasy Ekonomicznej, którzy chcieliby wybrać sobie miejsce w samolocie wcześniej, zanim ruszy odprawa (np. w momencie zakupu biletu) - będą mogli to zrobić tylko w płatnej opcji. Rezerwacja wybranego przez pasażera miejsca w Klasie Ekonomicznej będzie teraz płatna 20 EUR za każdy odcinek podróży. Istnieje też możliwość uiszczenia tej opłaty w Milach Flying Blue (6.500 Mil) Decydując się na płatną opcję podróżni mają większy wybór i gwarancję miejsca, które wybrali.

Rezerwacja bez dodatkowych opłat

W czasie odprawy, na 30 godzin przed odlotem na trasach międzykontynentalnych wszyscy pasażerowie ze standardowymi biletami Klasy Ekonomicznej mogą wybrać miejsce na pokładzie bez żadnych opłat. Za opłatą nadal można kupować miejsca o podwyższonym komforcie np. Economy Comfort, Preferred Seat itp.

Zmiany w polityce rezerwowania miejsc będą wprowadzane stopniowo. Pierwsza faza obejmie loty do wybranych miast w Azji, na Wyspach Karaibskich, w regionie Oceanu Indyjskiego oraz Ameryce Łacińskiej.0 comments: