Austria,

Zimowe wakacje narciarskie w Górnej Austrii

27.11.15 mm 0 Comments

Szybki i łatwy dojazd z Polski, infrastruktura doskonale odpowiadająca wymaganiom stawianym przez rodziny oraz znakomity stosunek ceny do jakości oferowanych usług: oto zimowe wakacje w Górnej Austrii.
 
Kasberg, dolina Almtal © Oberösterreich Tourismus, Fot. Erber

Tradycyjne restauracje górskie na Krippenstein © Oberösterreich Tourismus, Fot. Erber
Tradycyjne restauracje górskie na Krippenstein © Oberösterreich Tourismus, Fot. Erber
Region Wurzeralm - zimowe atrakcje dla całej rodziny © Oberösterreich Tourismus, Fot. Erber
Region Wurzeralm - zimowe atrakcje dla całej rodziny © Oberösterreich Tourismus, Fot. Erber
Szybki i łatwy dojazd
Górna Austria to pierwszy alpejski region narciarski Austrii w drodze z Polski. Narciarze mają do wyboru 205 perfekcyjnie przygotowanych tras. Wśród nich znaleźć można trasy Pucharu Świata, wysokoalpejskie tereny do jazdy freeride'owej oraz stoki przyjazne rodzinom. To właśnie na nich dzieci oraz rodziny poznają tajniki szusowania w szkółkach narciarskich
lub u prywatnego przewodnika. Zmęczonych narciarzy ugoszczą tradycyjne chaty, w których serwowane są gorące omlety cesarskie (Kaiserschmarrn) lub pożywne knedle serwowane w wielu odmianach.

Siedem ośrodków narciarskich w pobliżu
W regionie Salzkammergut rodziny mile spędzą czas w największym ośrodku narciarskim Górnej Austrii, którym jest Dachstein West. Największy na świecie portal testujący usługi narciarskie Skiresort.de przyznał temu regionowi najwyższy wyniki w kategoriach „Najlepszy dla rodzin” oraz „Restauracje i chaty górskie”. Idealnym wyborem dla początkujących narciarzy oraz dzieci będzie płaskowyż Feuerkogel. Doświadczeni narciarze zamienią się w wysokoalpejskim terenie położonym przy Dachstein Krippenstein w zapalonych freeriderów. Z kolei Kasberg, znajdujący się w miejscowości Grünau w dolinie Almtal, czeka na narciarzy rekreacyjnych. Ośrodek jest lubiany ze względu na zróżnicowane trasy, tradycyjne oraz z leżakami z widokiem.

Aktywnie sportowo na trasie Pucharu Świata lub z rodziną
W wypoczynkowym regionie Pyhrn-Priel w miejscowości Hinterstoder narciarze ze sportowym zacięciem mogą sprawdzić się na trasie Pucharu Świata Hannes Trinkl. 27 i 28 lutego 2016 odbędą się tu zawody Pucharu Świata FIS. Region Wurzeralm zachwyca swoimi słonecznymi i długimi stokami zjazdowymi. Ośrodek narciarski Hochficht w Mühlviertel pozwala na idealne połączenie przyjemności szusowania z niezapomnianymi doznaniami. Nowa Hochficht Arena oferuje infrastrukturę doskonale dopasowaną do wymagań rodzin.

W ciągu dnia sport, a wieczorem relaks
Po aktywnie spędzonym dniu w regionie narciarskim urlopowicze nie mogą doczekać się wizyty w saunie, łaźni parowej lub masaży. Hotele uzdrowiskowe oraz ośrodki rodzinne oferują doskonałe warunki do ładowania swoich akumulatorów i relaksu. Regionalne restauracje rozpieszczają urlopowiczów serwowanymi specjałami. Gospodarze udzielający ciekawych wskazówek na temat okolicy przyczynią się do udanego pobytu zimowego.
 

0 comments: