Bombardier Q400,

LOT: Koszyce, Połąga i Charków. Nowe połączenia w siatce linii

10.11.15 mm 0 Comments

LOT otwiera połączenia z Warszawy do Koszyc, Połągi i Charkowa. Rejsy ruszą już w przyszłym roku, a bilety można kupować od dziś między innymi na stronie lot.com. Polski przewoźnik połączy te miasta ze światem, gwarantując pasażerom najkrótszą i najwygodniejszą podróż w sumie do kilkudziesięciu najważniejszych destynacji w Europie, Ameryce Północnej i Azji.Rejsy do Koszyc na Słowacji wystartują 28 marca i będą odbywać się 6 razy w tygodniu. Połączenie będzie realizowane przez cały rok, szybkimi samolotami Bombardier Q400. Rozkład umożliwi pasażerom podróżującym z Koszyc najkrótsze połączenie przez Warszawę do najważniejszych miast w Europie, w tym do Sztokholmu, Dusseldorfu, Zurichu, Londynu, Amsterdamu czy Paryża. Podróż do wszystkich tych miast można odbyć nawet w ciągu jednego dnia, bez konieczności noclegu.

- Obecna oferta rejsów z Koszyc nie jest wystarczająca, a inne porty przesiadkowe oddalone są o co najmniej trzy godziny jazdy samochodem. My łączymy Koszyce ze światem dając pasażerom najwygodniejszy dostęp nie tylko do Warszawy, ale także przez Warszawę do wielu innych miast w Polsce i Europie – mówi Marcin Celejewski, p.o. Prezesa Zarządu LOT-u.

Dla pasażerów z Polski Koszyce to popularny kierunek turystyczny, który – poza ograniczoną ofertą innych przewoźników – do tej pory dostępny był jedynie po wielogodzinnej podróży samochodem.

Połączenie do Połągi na Litwie również wystartuje 28 marca i również będzie realizowane 6 razy w tygodniu samolotem Bombardier Q400. Rejsy między Warszawą a Połągą będą obsługiwane sezonowo. Przesiadki w Warszawie w przypadku większości rejsów europejskich będą wynosiły nie więcej niż godzinę. To najbardziej przyjazna oferta dostępna z lotniska w Połądze.

- Połąga  drogą lotniczą była prawie niedostępna. Cieszymy się, że dzięki naszemu połączeniu wkrótce się to zmieni i podróż z Warszawy nad litewskie wybrzeże Bałtyku zajmie jedynie nieco ponad godzinę. Z drugiej strony wiemy, że mieszkańcy Połągi potrzebują połączenia, które da im dostęp do najważniejszych europejskich ośrodków biznesowych i turystycznych. Dzisiaj mają LOT, który zapewnia taki dostęp – dodaje prezes Celejewski.

Charków – trzeci nowy kierunek na mapie LOT-u – będzie obsługiwany od 1 marca 5 razy w tygodniu. Rejsy będą wykonywane wygodnymi Embraerami 175.

- Pasażerowie z Charkowa potrzebują linii lotniczej, która dzięki przyjaznemu rozkładowi zabierze ich do dowolnego miejsca w Europie i na świecie. Dzięki ofercie LOT, wystarczy jedna, krótka i wygodna przesiadka w Warszawie, by dotrzeć do blisko 60 miast. Jesteśmy przekonani, że Warszawa szybko stanie się dla mieszkańców Charkowa ulubionym portem przesiadkowym – stwierdza Marcin Celejewski.

Bilety na wszystkie nowe połączenia są dostępne na stronie lot.com, w biurach LOT Travel i u agentów sprzedaży. LOT jako jedyna linia lotnicza oferuje aż trzy klasy podróży – LOT Economy, LOT Premium Economy i LOT Economy Class – do wyboru, w zależności od indywidualnych potrzeb pasażera. 
Koszyce, Połąga i Charków to kolejne nowe połączenia, jakie LOT uruchomi już w 2016 roku. Nieprzypadkowo przewoźnik wybrał miasta położone w Nowej Europie.

- Spełniamy obietnicę i konsekwentnie stajemy się najważniejszym przewoźnikiem regionu. Każde nowe połączenie otwieramy z myślą o jak najlepszej ofercie dla pasażera, dlatego jesteśmy pewni, że dla mieszkańców Słowacji, Litwy czy Ukrainy LOT będzie oknem na świat i przez to całkowicie naturalnym wyborem – mówi Marcin Celejewski.

W sprzedaży dostępne są także wcześniej ogłoszone połączenia, w tym rejsy do Tokio, Wenecji, Lublany, Zagrzebia, Nicei, Kluż-Napoki, Barcelony, Bejrutu, Aten i Zurichu.

Rozkład rejsów do Koszyc:
LO 517 WAW – KSC 22:35 – 23:40
LO 518 KSC – WAW 05:35 – 06:45

Rozkład rejsów do Pałągi:
LO 779 WAW – PLQ 22:35 – 00:55
LO 780 PLG – WAW 06:15 – 06:45

Rozkład rejsów do Charkowa:
W poniedziałki i środy: 
LO 761 WAW – HRK 14:25 – 17:20 
LO 762 HRK – WAW 18:00 – 19:05
We wtorki czwartki i niedziele:
LO 759 WAW – HRK 11:05 – 14:00
LO 760 HRK – WAW 14:40 – 15:45

0 comments: