Dni Wina,

Sofitel Wine Days - wyjątkowy cykl spotkań z winem w tle w hotelu Sofitel Wroclaw Old Town - Pod Naszym Patronatem

5.10.15 mm 2 Comments

Sofitel Wine Days to program będący klasą samą w sobie. To coroczne, globalne przedsięwzięcie, które każdy z hoteli obchodzi indywidualnie. W tym roku Sofitel Wroclaw Old Town podczas wieczoru Wine&Food Show uraczył swoich gości wachlarzem niezwykłych kulinarnych doświadczeń. Imprezę poprowadził Juliene Secher, uczestnik Master Chefa.


Fot. Travelerdeluxe.pl

To nie przypadek, że doroczna impreza Sofitel Wine Days odbywa się na przełomie września i października. Właśnie w tym czasie we Francji szczycącej się prastarą tradycją uprawy winorośli, trwa winobranie. W kraju słynącym z największej liczby winnic w całej Europie, to bez wątpienia wielkie święto wina. Nic dziwnego, że w hotelach Sofitel, właśnie w czasie winobrania odbywają się imprezy z winem w tle. Na ostatniej z takich uroczystości organizowanych w hotelu Sofitel Wroclaw Old Town, goście restauracji Pan Tadeusz mieli okazję spróbować wyśmienitych trunków z młodej, ale docenionej już na rynku winnicy Gayda (Syrah IGP D'OC 2013 i Viognier IGP D'OC 2014). Równorzędną rolę zagrała karta dań. Wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję wziąć udział w lekcji gotowania na żywo, której przewodził Juliene Secher. Gwiazda Master Chefa zaprezentowała, w jaki sposób przygotować trzydaniową kolację w stylu francuskim. Mule w białym winie, od których opowiadanie o rodzimej kuchni zaczął Juliene Secher, były wyborne. Kucharz podał jeszcze pierś z kaczki w czerwonym sosie maślanym w towarzystwie confit z sezonowych, kandyzowanych warzyw, a na deser uraczył wszystkich gruszką gotowaną w czerwonym winie i przyprawach. Wielu gości dopytywało o szczegóły powstawania poszczególnych dań. Można mieć nadzieję, że w zaciszu domowych kuchni będą starali się powtórzyć dzieło kucharza.

Wine&Food Show nie był ostatnim wydarzeniem z cyklu Sofitel Wine Days. 24 października we wrocławskim hotelu odbędzie się kolacja pełna wysublimowanych chwil i przyjemności. Ostatniemu w tym roku ze spotkań towarzyszyła będzie pełnia smaku w towarzystwie wybornego wina. Wieczór z pewnością zadowoli różnorodne gusta gości hoteli Sofitel. Warto przy tym pamiętać, iż na czas trwania Sofitel Wine Days w Sofitel Wroclaw Old powstała winoteka, która pozwala zabrać ulubione francuskie trunki do domu.

Juliene Secher Fot. Travelerdeluxe.pl
Fot. Travelerdeluxe.pl
Fot. Travelerdeluxe.pl


* Sofitel Wrocław Old Town to hotel należący do międzynarodowej sieci Sofitel - jednej z najbardziej prestiżowych marek grupy Accor. Ekskluzywny, pięciogwiazdkowy zlokalizowany jest w samym centrum Starego Miasta. W hotelu znajduje się 205 pokoi, Lounge Restaurant, restauracja Pan Tadeusz, Le Louis d’Or bar, 11 sal konferencyjnych, 24/7 room-serwis, 6th Sense Wellness Cener z siłownią, jacuzzi, łaźnią parową, sauną i masażami balijskimi.

2 komentarze: