Travel Alert,

Travel Alert – teraz wycieczka znajduje turystę

23.9.15 mm 0 Comments

Zaznaczasz gdzie chcesz jechać, albo kiedy, albo w jakim standardzie chcesz wypoczywać i za ile, albo wszystkie kryteria naraz. A jeśli nie znajdziesz ich od razu, wyszukiwarka sama powiadomi cię na skrzynkę mailową gdypojawią się odpowiednie oferty

Po Last Minute Navigatorze, skupiającym najlepsze oferty wylotów na ostatnią chwilę (http://www.travelplanet.pl/last-minute-navigator/ ), Travelplanet.pl uruchomił nowe narzędzie na swej stronie internetowej – Travel Alert ( http://www.travelplanet.pl/travel-alert/ ). Wystarczy raz ustawić mniej lub bardziej sprecyzowane wymagania i limit cenowy wycieczki, a oferty dotrą na naszą skrzynkę mailową, jeśli tylko pojawią się w systemie.
- Nasze nowe narzędzie pozwala zaoszczędzić czas przy planowaniu urlopu, ponieważ skupiamy najważniejszych polskich touroperatorów i gwarantujemy najniższą cenę wycieczki, dając tym samym pewność, że najlepsze oferty nie przejdą klientom koło nosa - Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu i e-commerce Travelplanet.pl
Z gwarancjami najtańszych i pewnych wakacji


Travel Alert wyszukuje oferty objęte zarówno ubezpieczeniem Wakacje 100 Procent jak i Gwarancją Najniższej Ceny. W pierwszym przypadku chodzi o bezpłatne ubezpieczenie podróżnego od bankructwa biura podróży. Po upadku Alfa Star klienci Travelplanet.pl, którzy kupili tu wycieczkę u tego touroperatora, w przeciwieństwie do reszty, natychmiast otrzymali alternatywne oferty, które mogli wykorzystać jeszcze tego samego dnia albo wi cięgu roku. Nie musieli składać wniosków do Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego o zwrot wpłaconych pieniędzy z gwarancji Alfa Star i nie muszą czekać ok. półtora roku na ich otrzymanie (tyle mniej więcej trwają procedury).
Gwarancja Najniższej Ceny natomiast to zapewnienie, że w innym biurze podróży nie kupi się określonej oferty taniej. A gdyby po dokonaniu zakupu okazało się, że taką samą wycieczkę z identycznymi świadczeniami można kupić w innym biurze podróży po niższej cenie, Travelplanet.pl zwróci podwójną różnicę w cenie oraz dodatkowo przekaże kartę podarunkową Travelplanet.pl o wartości 100zł na następną wycieczkę.

Definiujesz – rezerwujesz
Korzystanie z Travel Alertu jest bardzo proste: oprócz maksymalnej ceny za wyprawę można określić tylko jej termin i standard, ale można również sprecyzować swe wymagania co do kierunku, lotniska wylotowego, rodzaju obiektu (np. z przedszkolem lub dla seniorów), a nawet możliwości zabrania ze sobą psa, gry w golfa, jazdy konnej itp. kryteriów. Dopasowane do wymagań oferty pojawią się natychmiast, a jeśli w danej chwili nie można do nich dopasować żadnej imprezy, ale jeśli tylko pojawi się w systemie rezerwacyjnym, natychmiast link do niej trafi na skrzynkę mailową. W jednym i drugim wypadku można od razu rezerwować ją z poziomu wyszukiwarki Travelplanet.pl, zarówno z komputera stacjonarnego jak i z tabletu czy telefonu.
Travel Alert wyszukuje zarówno oferty katalogowe jak i last minute. Alert ruszył od zawiadamiania od imprez z dolotem. – Ale w najbliższej przyszłości będzie można w ten sam sposób wyszukiwać wycieczki autokarowe i z dojazdem własnym – zapowiada Radosław Damasiewicz.

„Dokąd Polecę z…” i inne
W tym roku Travelplanet.pl udostępnił dwa inne pożyteczne narzędzia, pomagające turystom znaleźć wycieczkę. Pierwsze to Wakacyjny Rozkład Lotów – gdy mamy sprecyzowany jedynie termin wakacji i wiemy, że chcemy polecieć na nie samolotem. http://www.travelplanet.pl/rozklad-lotow-wroclaw/
Drugie narzędzie to aplikacja „Dokąd Polecę Z:” ( http http://www.travelplanet.pl/wczasy-warszawa/ ). Sprawdzi ono najniższe ceny wycieczek do poszczególnych krajów z konkretnego lotniska wylotowego w określonym miesiącu. Wyszukiwanie można następnie uszczegółowić, określając kategorię hotelu, wyżywienie, atrakcje hotelowe, możliwość zabrania psa lub kota itp.

0 comments: