atrakcje turystyczne,

Barcelona: co warto zobaczyć

28.10.15 mm 0 Comments

Barcelona, stolica Katalonii, to miasto śródziemnomorskie i kosmopolityczne, którego układ urbanistyczny obejmuje pozostałości z czasów rzymskich, średniowieczne dzielnice oraz najpiękniejsze przykłady modernizmu i tendencji awangardowych XX wieku.
Casa Milà

Port w Barcelonie

Nie bez powodu UNESCO wpisało na listę światowego dziedzictwa emblematyczne budowle katalońskich architektów Antoni Gaudiego i Lluísa Doménech i Montaner. Barcelona, której korzenie sięgają czasów rzymskich, dzięki swej długiej historii i gospodarczemu dynamizmowi zgromadziła imponującą spuściznę kulturową, widoczną w zachowanym przez nią dziedzictwie historyczno-artystycznym i promowaniu najnowszych trendów artystycznych. Bogaty kalendarz kulturalny zaprowadzi odwiedzającego do muzeów, na wystawy, ekspozycje rzeźb pod gołym niebem … i na liczne spektakle muzyczne, teatralne i baletowe.

Kultura ludowa również ma swe miejsce w tym mieście, które nie zapomina o swych głęboko zakorzenionych tradycjach, na przykład świętach Fiestas de la Mercè czy tych, obchodzonych w dzielnicach Gràcia, Sants czy Poblenou, stanowiących idealną okazję do poznania bardziej świątecznego oblicza miasta. Tradycja i nowoczesność składają się także na charakter gastronomii, innowacyjnej i pomysłowej, opartej na produktach z sadów i ogrodów, świeżych rybach, wędlinach i oliwie z oliwek. Rzemieślnicze wyroby cukiernicze oraz wina musujące uzupełniają tę pobieżną prezentację barcelońskiej kultury gastronomicznej.

Spacer chodnikami Barcelony zaskakuje nas na każdym kroku. Deptaki w starych dzielnicach, tereny zielone i wspaniała fasada zwrócona ku morzu, pełna nowoczesnych obiektów, są odzwierciedleniem integrującego charakteru miasta. Barcelona zdołała uwypuklić swą przeszłość, nie zapominając z tego powodu o patrzeniu w przyszłość. Miasto posiada fantastyczną infrastrukturę do organizowania międzynarodowych seminariów, sympozjów i konkursów. Wyjątkowa sieć połączeń, śródziemnomorski klimat oraz mnóstwo atrakcji turystycznych uczyniły z Barcelony słynne miasto biznesu. Centra biznesowe, wystawiennicze i kongresowe są gospodarzem bardzo różnorodnych inicjatyw. Turysta, w interesach bądź dla przyjemności, może także zaczerpnąć śródziemnomorskiej atmosfery Barcelony, szczególnie odczuwalnej na wybrzeżu Costa Barcelona.

Miasto oferuje również urokliwe plaże miejskie, porty jachtowe i pola golfowe nad brzegiem morza. Miłośnicy przyrody nie muszą pokonywać dużych odległości, aby chodzić po górach wchodzących w skład pasma Cordillera Litoral oraz Pirenejów katalońskich.

spain.info

0 comments: