A380,

Emirates: Szóste codzienne połączenie A380 do Australii i drugie codzienne połączenie A380 do Singapuru

19.8.15 mm 0 Comments

Linie Emirates zapowiedziały otwarcie szóstego codziennego połączenia do Australii, obsługiwanego przez Airbusa A380, oraz drugiego codziennego połączenia do Singapuru, które zwiększy oferowanie przewoźnika na trasie między Dubajem i Melbourne z przesiadką w Singapurze.
Od 1 marca 2016 r. rejsy nr EK404 i EK405 będzie obsługiwał Airbus A380, sztandarowy samolot floty Emirates, który zastąpi wykorzystywane dotąd Boeingi 777-300ER, zapewniając tym samym jeszcze wyższy komfort podróży oraz większą zdolność przewozową na trasie. Po otwarciu nowego połączenia A380 linii Emirates będzie latał do Melbourne dwa razy dziennie.

Oprócz zwiększonego oferowania, wprowadzenie Airbusa da pasażerom możliwość skorzystania z kolejnego dogodnego połączenia do Melbourne lub Singapuru z wielu miast w Stanach Zjednoczonych, Europie i na Bliskim Wschodzie, poprzez port przesiadkowy w Dubaju. Dodatkowe połączenie sprawi, że Australia stanie się trzecim co do wielkości kierunkiem na świecie obsługiwanym przez Airbusa A380 linii Emirates, które przy użyciu tego samolotu będą oferować sześć codziennych połączeń z Dubaju do czterech australijskich miast – dwa razy dziennie do Sydney i Melbourne, a także raz dziennie do Brisbane i Perth.

Na pierwszym miejscu pod względem liczby lotów A380 linii Emirates znajduje się Wielka Brytania, do której przewoźnik obsługuje dziewięć codziennych połączeń z Dubaju. Tuż za nią plasują się Stany Zjednoczone. Linie Qantas, partner Emirates, również wykorzystują A380 w dwóch codziennych połączeniach między Dubajem i Australią, więc dzięki nowej trasie Emirates, Airbusy będą latały każdego dnia na ośmiu z trzynastu tras do Australii objętych porozumieniami code-share między Qantas i Emirates. Ponadto umowa partnerska z Qantas umożliwia pasażerom bezproblemową podróż do ponad 50 miast w Australii i Nowej Zelandii poza istniejącą siecią Emirates w regionie, która obejmuje Adelaide, Brisbane, Melbourne, Perth, Sydney, Auckland i Christchurch.

– Codzienne połączenie Emirates z Dubaju do Melbourne przez Singapur cieszy się dużą popularnością wśród podróżnych i cieszymy się, że możemy zapewnić większe oferowanie na trasie poprzez wprowadzenie naszego sztandarowego samolotu, Airbusa A380 – powiedział Barry Brown, Emirates Divisional Senior Vice President, Commercial Operations East. – A380 należy do najwydajniejszych i najwygodniejszych samolotów na świecie. Obecnie we flocie Emirates służy 65

Airbusów tego typu obsługując łącznie 35 miast, a kolejnych 75 maszyn czeka na dostawę. To wszystko sprawia, że Airbus A380 pozostaje podstawowym elementem przyszłych planów rozwoju naszej światowej sieci połączeń – powiedział Brown.

Na pokładzie Airbusa A380 linii Emirates pasażerowie mogą wybierać spośród ponad 2 tysięcy kanałów z najnowszymi filmami, programami telewizyjnymi i muzyką z całego świata oraz najrozmaitszymi grami w ramach wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej ice.

Dzięki użyciu najnowocześniejszej technologii podczas lotu klienci Emirates mają stały dostęp do szybkiego bezprzewodowego Internetu, sieci telefonii komórkowej i transmisji danych. Podróż klasą pierwszą i biznes na pokładzie Airbusa A380 nadaje pojęciu „luksus” całkowicie nowe znaczenie. Pasażerowie w klasie pierwszej mogą odświeżyć się mając do dyspozycji dwa pokładowe prysznice Shower Spa, a podróżujący klasą pierwszą i biznes mogą spotykać się, rozmawiać i nawiązywać nowe kontakty w popularnym salonie pokładowym, delektując się wyśmienitymi napojami, przystawkami i specjałami przygotowanymi przez najlepszych szefów kuchni.

Airbus A380 linii Emirates, który będzie obsługiwał rejs nr EK404/EK405, to szerokokadłubowy samolot dwupokładowy, zdolny przewieźć 519 pasażerów – na pokładzie znajduje się 14 luksusowych kabin prywatnych w klasie pierwszej, 76 rozkładanych do pozycji leżącej siedzeń w klasie biznes i 429 szerokich siedzeń w klasie ekonomicznej.

Samolot rejsu nr EK404 opuści Dubaj o 9:30 lądując w porcie lotniczym Singapur-Changi o 20:45. Następnie wystartuje z Singapuru o 22:25 docierając na lotnisko Melbourne Tullamarine o 8:50 następnego dnia. Lot powrotny nr EK405 z Melbourne zaplanowano na 19:00 z międzylądowaniem na lotnisku Changi o 23:35. O 1:20 samolot wyruszy z Singapuru lądując w Dubaju o 4:50 tego samego dnia.


0 comments: