Boeing 777-300ER,

Emirates: Cztery dodatkowe loty tygodniowo na Phuket

19.8.15 mm 0 Comments

Emirates, linie łączące ludzi, miasta i gospodarki na całym świecie, zapowiedziały uruchomienie od 1 grudnia br. czterech nowych połączeń tygodniowo między Dubajem i Phuket.Nowe loty zwiększą oferowanie na trasie o 57 procent, po raz pierwszy zapewniając możliwość podróży z większości miast w obu Amerykach i ułatwiając podróżowanie z wielu kierunków w Europie i na Bliskim Wschodzie, gdzie przewoźnik obsługuje obecnie połączenia z ponad 50 miast.


- Połączenie na Phuket cieszy się dużą popularnością już od czasu jego otwarcia w 2012 roku. Fakt, że dodajemy teraz kolejne cztery loty tygodniowo świadczy nie tylko o atrakcyjności samego kierunku, ale również o zapotrzebowaniu wśród pasażerów na podróżowanie liniami Emirates – powiedział Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy Emirates. - Nowe połączenia zostały zaplanowane w taki sposób, aby zapewnić jak najwygodniejszą podróż w ramach naszej siatki, ale również aby umożliwić pasażerom przylot na Phuket w godzinach porannych, dzięki czemu będą mieli jeszcze więcej czasu na podziwianie wyspy i jej okolic – dodał Antinori.

Wyspa Phuket to port przesiadkowy dla podróżujących do południowej części Tajlandii, który ułatwia im dotarcie do Khao Lak, Phang Nga, na Ko Samui, do Trang, Krabi czy na Koh Lipe. Wyspa słynąca z wielu białych piaszczystych plaż i łatwego dostępu do Morza Andamańskiego, nad którym znajdują się jedne z najlepszych baz nurkowych na świecie, zyskuje na popularności jako zagraniczny kierunek podróży, a tylko w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2015 r. odwiedziło ją ponad sześć milionów osób (źródło: www.tourism.go.th).

Linie Emirates będą obsługiwały nowe połączenia wykorzystując Boeinga 777-300ER, który oferuje osiem miejsc w klasie pierwszej, 42 w klasie biznes i 310 w klasie ekonomicznej. Tuż przed zwiększeniem liczby lotów na Phuket przewoźnik ogłosił podpisanie porozumienia code-share z Bangkok Airways, dzięki czemu do siatki połączeń Emirates dołączyło 14 nowych kierunków. Porozumienie w połączeniu z większą zdolnością przewozową na trasie na Phuket zapewni klientom Emirates jeszcze większą elastyczność przy planowaniu podróży po Azji Południowo-Wschodniej. We wszystkich klasach pasażerowie mają do wyboru ponad 2 tysiące kanałów w ramach wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej ice. Pasażerom Emirates przysługują dodatkowo wysokie limity bagażu – do 30 kg w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej. Rejs nr EK396 z lotniska w Dubaju zaplanowano na 22:55 z lądowaniem w porcie lotniczym Phuket o 8:00 następnego dnia. Lot powrotny nr EK397 z Phuket zaplanowano na 9:30 z lądowaniem w Dubaju o 13:20 tego samego dnia. Linie Emirates obsługują 42 połączenia tygodniowo do Bangkoku i wykonują siedem lotów tygodniowo na Phuket.


0 comments: