Airbus A330-200,

Emirates: Linie otwierają połączenie do Meszhedu

7.7.15 mm 0 Comments

Emirates, linie łączące ludzi, miasta i gospodarki na całym świecie, zapowiedziały uruchomienie lotów do Meszhedu w Iranie od 1 września br. Będzie to drugi port lotniczy obsługiwany przez przewoźnika w tym kraju. Loty Emirates na tej trasie będą wykonywane pięć razy w tygodniu przez Airbusa A330-200.


- Dzięki dołączeniu Meszhedu do naszej globalnej siatki połączeń zapewnimy naszym klientom większą swobodę i wybór, tworząc nowe rynki turystyki przyjazdowej i wyjazdowej. Cieszymy się, że wkrótce zwiększymy ruch pasażerski na trasie do tego miasta, przyciągając podróżnych z najróżniejszych portów z naszej światowej siatki połączeń, w tym miast Europy, Indii, Pakistanu, krajów Zatoki Perskiej czy ośrodków na Dalekim Wschodzie, takich jak Bangkok – powiedział Szejk Majid Al Mualla, Divisional Senior Vice President Commercial Operations, Centre.

Meszhed jest drugim co do wielkości miastem w Iranie. Co roku odwiedzają je ponad 2 miliony gości z zagranicy. Z uwagi na sąsiedztwo krajów Azji Środkowej, w Meszhedzie każdego roku odbywają się liczne wystawy, a miasto pozostaje drugim po Teheranie centrum wystawowym kraju. W ubiegłym roku linie Emirates przewiozły do i z Iranu ponad pół miliona pasażerów. W kraju znajduje się ponadto 17 obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a według Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC) władze planują zwiększyć udział sektora turystycznego w PKB do 8,9 mld USD (7,5% PKB) do roku 2024.

Pasażerowie podróżujący Airbusem A330-200 w klasie pierwszej i biznes mają do dyspozycji wielokrotnie nagradzany system rozrywki pokładowej na żądanie ice, oferujący setki kanałów z filmami, programami telewizyjnymi, grami komputerowymi, audiobookami i muzyką z całego świata. Pasażerowie klasy ekonomicznej mają również dostęp do urozmaiconej rozrywki, w tym do najnowszych zagranicznych filmów, seriali, doskonałej muzyki i gier, a ponadto mogą delektować się daniami inspirowanymi regionalnymi przepisami. Na wszystkich trasach obsługiwanych przez Emirates, pasażerom przysługują bardzo wysokie limity bagażu – do 30 kg w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej.

W uzupełnieniu do przewozu pasażerskiego, A330-200 będzie mógł przewieźć na trasie między Dubajem i Meszhedem 17 ton towarów w obie strony. Przewiduje się, że wśród najczęściej przewożonych produktów znajdą się orzechy, szafran, owoce, artykuły skórzane i przedmioty użytku osobistego.

Otwarcie połączenia Emirates do Meszhedu nastąpi po uruchomieniu lotów przewoźnika do Multanu w Pakistanie (1 sierpnia). Ponadto zbiegnie się ono z inauguracją połączenia do Orlando, która również będzie miała miejsce 1 września. Następnie, 3 listopada, zostaną uruchomione loty przewoźnika do Bolonii.0 comments: