Austria,

KONKURS: Spędź cztery dni w Salzburgu! Wygraj urlop w luksusowym hotelu w Austrii!

3.6.15 Anonimowy 2 Comments

Z jednej strony roztacza atmosferę dawnych czasów, a z drugiej jest miejscem zaskakująco nowoczesnym. Salzburg potrafi zaskakiwać, o czym świadczą tłumy gości z całego świata, których urok austriackiego miasta przyciąga jak magnes. I wy możecie tam pojechać, jeśli tylko weźmiecie udział w naszym KONKURSIE. Wygrać możecie Voucher dla dwóch osób na pobyt w ekskluzywnym hotelu i udogodnienie w zwiedzaniu miasta.


Salzburg © Tourismus Salzburg
Sphaera, Stephan Balkenhol © Österreich Werbung
Salzburg © Tourismus Salzburg

Barokowe miasto nad rzeką Salzach znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Czym można się temu dziwić? W żadnym wypadku. Z Pałacu Mirabell i otaczającego go ogrodu rozciąga się widok na symbol miasta, potężną twierdzę Hohensalzburg z XI wieku, która wznosi się akurat naprzeciwko znajdującego się również na Mönchsbergu Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Sercem Starego Miasta jest średniowieczna ulica Getreidegasse, przy której urodził się syn Salzburga, Wolfgang Amadeusz Mozart. Dzisiaj należy ona do najpiękniejszych i najpopularniejszych alei handlowych świata.

© Tourismus Salzburg

Salzburczycy chętnie spotykają się w tradycyjnych kawiarniach, na "melanche" albo podwójną mokkę ze śmietanką w Café Tomaselli – najstarszej kawiarni w Austrii, lub naprzeciwko, w kawiarni i cukierni Fürst, gdzie do kawy można zamówić oryginalne salzburskie czekoladki Mozartkugeln, wyrabiane ręcznie przez prawnuka ich wynalazcy. Mozartkugeln to też wspaniały upominek z wycieczki do Salzburga, bo jest to jedyne miejsce, w którym można je dostać. Miły wieczór można spędzić w najstarszej restauracji Europy Środkowej – Stiftskeller St. Peter. Polecamy Mozart Dinner Concert – kolację z menu według oryginalnych przepisów z czasów Mozarta, okraszoną najpiękniejszymi ariami z jego oper.

„The Sound of Music“ (polski tytuł „Dźwięki muzyki"), najpopularniejszy musical w historii kina, w 2015 roku będzie obchodzić swoje 50 urodziny. Razem z tym hollywoodzkim filmem światową sławę zdobyło miasto Salzburg, w którym rozgrywała się jego akcja. Warto odwiedzić Salzburg! 

 Odkryj Salzburg! 

Weź udział w naszym KONKURSIE i wygraj pobyt o wartości 300 euro!

By wygrać pobyt w Salzburgu, wystarczy być naszym fanem (Traveler deLuxe) na Facebooku oraz odpowiedzieć na poniższe pytania:

- Co oznacza nazwa "Salzburg" w języku polskim?
- Kim był najsłynniejszy mieszkaniec Salzburga?
- Dlaczego chcesz pojechać do Salzburga? 

Odpowiedzi na pytania szukajcie na stronach austria.info, salzburg.info, oraz Travelerdeluxe.pl

Na odpowiedzi pod adresem travelerdeluxe@strona.pl czekamy do 30.06.2015 do godz. 00.00. Najciekawsza zostanie nagrodzona voucherem na 3 noclegi dla 2 osób w hotelu**** ze śniadaniem . Warość vouchera to 300 euro. 
Dodatkowo zwycięzca otrzyma Salzburg Card 72 h (karta Salzburg Card, ważna przez 72 h, umożliwiająca bezpłatne zwiedzanie oraz bezpłatne przejazdy środkami komunikacji publicznej).

Uczestnictwo w konkursie oznacza akceptację warunków REGULAMINU KONKURSU.


2 komentarze:

  1. Piękne miasto. Naprawdę godne polecenia. Wszystko wygląda tam jak w poukładanej szkatułce

    OdpowiedzUsuń
  2. Odpowiedzi wysłane

    OdpowiedzUsuń