Baiyoke Sky,

Wysoki standard w niskiej cenie, czyli kiedy odwiedzać najwyższe hotele świata?

12.5.15 Anonimowy 1 Comments

Pokoje z widokami w chmurach nie należą do najtańszych, ale uczucie spania na szczycie świata jest warte swojej ceny. Przedstawiamy analizę dotyczącą najwyższych hoteli w światowych metropoliach, aby dowiedzieć się, kiedy najlepiej zaplanować pobyt w jednym z nich.Najlepszy czas na pobyt w hotelowych drapaczach chmur
Hotel
Miasto
Pańswo
Wysokość budynku
Liczba pięter
Kiedy planować pobyt w hotelu?
1. The Ritz Carlton Hong Kong
Hongkong
Chiny
484 m
102-118
sierpień
2. Park Hyatt Shanghai
Szanghaj
Chiny
492 m
79-93
grudzień
3. Grand Hyatt Shanghai
Szanghaj
Chiny
421 m
51-87
sierpień
4. Baiyoke Sky Hotel
Bangkok
Tajlandia
304 m
88
sierpień
5. JW Marriott Marquis Hotel Dubai
Dubaj
ZEA
355 m
77
sierpień
6. Makkah Clock Royal Tower, A Fairmont Hotel
Mekka
Arabia Saudyjska
601 m
76
wrzesień
7. Rose Rayhaan by Rotana
Dubaj
ZEA
333 m
72
czerwiec
8. Burj Al Arab
Dubaj
ZEA
321 m
60
czerwiec
9. Armani Hotel Dubai
Dubaj
ZEA
828 m
0-8, 38-39
wrzesień
10. Trump International Hotel & Tower Chicago
Chicago
USA
423 m
27
luty
 1. The Ritz Carlton Hong Kong (Hongkong, Chiny)
Popijając koktajle w najwyższym barze świata w budynku Międzynarodowego Centrum Handlowego, można podziwiać widok roztaczający się na Victoria Harbour.
Średnia cena za noc: 1805 zł / sierpień
 1. Park Hyatt Shanghai (Szanghaj, Chiny)
Najlepszym miejscem do obserwowania panoramy Szanghaju jest luksusowy apartament typu Suite mieszczący się na 88. piętrze budynku Shanghai World Financial Centre.
Średnia cena za noc: 1122 zł / grudzień
 1. Grand Hyatt Shanghai (Szanghaj, Chiny)
The Grand Hyatt zajmuje 36 pięter w eleganckim wieżowcu Jinmao Tower, który mieści się w sercu finansowej dzielnicy Szanghaju. Hotel oferuje swoim gościom 10 oryginalnych restauracji oraz barów.
Średnia cena za noc: 810 zł / sierpień
     4. Baiyoke Sky Hotel (Bangkok, Tajlandia)
Najlepszy widok na Bangkok można znaleźć w hotelu Baiyoke Sky Hotel, w którym goście mogą zarezerować pokój na jednym z 88 pięter.
Średnia cena za noc: 247 zł / sierpień
 1. JW Marriott Marquis Hotel Dubai (Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie)
Hotel, należący do linii lotniczych Emirates, mieści się w dwóch wieżowcach i oferuje wiele atrakcji, takich jak łaźnia turecka czy 14 różnych lokali gastronomicznych. Z wszystkich pokoi hotelowych można podziwiać imponujące widoki na Dubaj.
Średnia cena za noc: 788 zł / sierpień
 1. Makkah Clock Royal Tower, A Fairmont Hotel (Mekka, Arabia Saudyjska)
Jest to trzeci co do wysokości budynek świata, znajdujący się w pobliżu Świętego Meczetu. Szczyt wieżowca zdobi największa na świecie tarcza zegara.
Średnia cena za noc: 645 zł / wrzesień
 1. Rose Rayhaan by Rotana (Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie)
Pokoje hotelu rozmieszczone są na 72 piętrach, a jego goście mogą pieszo wybrać się na zakupy do największego na świecie centrum handlowego.
Średnia cena za noc: 465 zł / czerwiec
 1. Burj Al Arab (Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie)
W jednym z najbardziej luksusowych hoteli świata mieszczącym się w wyjątkowym budynku w kształcie żagla, można spędzić noc w podwójnym apartamencie typu Suite z podwójnym widokiem na miasto i wybrzeże.
Średnia cena za noc: 5671 zł / czerwiec
 1. Armani Hotel Dubai (Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie)
W hotelu mieszczącym się w najwyższym budynku świata Burdż Chalifa, goście oprócz panoramy miasta, mogą również podziwiać eleganckie wnętrza zaprojektowane przez Giorgio Armaniego.
Średnia cena za noc: 2018 zł / wrzesień
 1. Trump International Hotel & Tower Chicago (Chicago, Stany Zjednoczone)
Goście hotelowi zatrzymujący się w The Trump Tower w Chicago mogą cieszyć się jego idealnym położeniem w samym centrum oraz zachwycać się architekturą miasta z zacisza swojego pokoju.
Średnia cena za noc: 1291 zł / luty


Luksus w Polsce
Również warszawski hotel InterContinental może przyprawić gości o zawrót głowy. Budynek hotelu nie należy do najwyższych na świecie, ale dzięki swojemu położeniu można z niego podziwiać Pałac Kultury i Nauki oraz piękny widok na Warszawę. Na ostatnich piętrach hotelu mieści się centrum odnowy biologicznej, w którym goście relaksując się na krytym basenie mogą obserwować tętniącą życiem stolicę.
Najlepszy czas, by odpocząć w hotelu InterContinental to styczeń, kiedy średnia cena za noc wynosi 373 zł. Najwięcej trzeba zapłacić planując pobyt w hotelu w październiku.
źródło  KAYAK
W KAYAK-u staramy się pomóc naszym użytkownikom czerpać jak najwięcej z ich podróży. Naszym celem jest zachęcenie użytkowników do planowania z wyprzedzeniem i dokonywania rezerwacji w najbardziej korzystnym czasie, komentuje Vera Pershina, dyrektor regionalny KAYAK na Polskę i Rosję. Mamy nadzieję, że dzięki powyższym informacjom, nasi użytkownicy przekonają się, że planując z wyprzedzeniem można sobie czasem pozwolić na odrobinę luksusu.

Uwagi:
Analiza cen została przeprowadzona na podstawie wyszukiwań dokonanych na KAYAK-u w roku 2014. Ceny mogły spaść lub wzrosnąć. Podane średnie ceny dotyczą pobytu w pokoju dwuosobowym. W rankingu hoteli zostały uwzględnione obiekty dostępne na KAYAK-u. Hotele zostały wybrane ze względu na swoje położenie.

KAYAK jest światowym liderem wśród wyszukiwarek turystycznych. Serwis i aplikacja mobilna KAYAK umożliwiają łatwe przeszukiwanie setek stron turystycznych na raz, by znaleźć loty, hotele, samochody oraz oferty lot+hotel. Rocznie przetwarzamy ponad miliard zapytań o informacje podróżne i oferujemy lokalne wersje serwisu oraz aplikacji mobilnej w ponad 30 krajach i w 18 językach. KAYAK jest niezależnie zarządzaną jednostką, należącą do Priceline Group.
www.kayak.pl

1 komentarz:

 1. Ceny są spore, ale chyba warto chociaż raz w życiu zaznać takich luksusów :)

  OdpowiedzUsuń