150 lat,

150 urodziny wiedeńskiej Ringstrasse!

12.5.15 Anonimowy 0 Comments

Już w najbliższy piątek i sobotę, 15 i 16 maja 2015 r., na warszawskim skwerze Hoovera zagości prawdziwa wiedeńska atmosfera. Dzięki najnowszej technologii każdy z odwiedzających będzie mógł wybrać się w wirtualną podróż po Ringstrasse, stworzyć własną wersję wiedeńskiego ratusza, a w końcu sprawdzić swoją wiedzę nt. bulwaru i wygrać niepowtarzalny weekend w Wiedniu dla dwojga, w tym zobaczyć finał Konkursu Piosenki Eurowizji na żywo.


 Wiedeński Ratusz © WienTourismus / Christian Stemper
Festiwal Muzyki Filmowej na Placu Ratuszowym © WienTourismus / Christian Stemper
Festiwal Muzyki Filmowej na Placu Ratuszowym © WienTourismus / Christian Stemper

Wiedeńska ulica Ringstrasse to najpiękniejsza promenada świata – pełne przepychu budynki, dostojne pałace i zadbane parki. Z okazji 150 urodzin Biuro ds. Promocji Wiednia, WienTourismus, zaprasza do odkrywania Ringstrasse w Warszawie.
Na warszawskim skwerze Hoovera stanie w tym roku specjalna ścianka z puzzli, z których stworzyć będzie można Wiedeński Ratusz w technologii 3D.
Dodatkowo używając specjalnej aplikacji będzie można zaprojektować własną wizję Ringstrasse. Odwiedzający będą mogli zobaczyć swój projekt na żywo – 15 i 16 maja, od godz. 20:30 ścianka z puzzlami w technologii 3D przeobrazi się w specjalny ekran projekcyjny. Podczas tzw. Vienna Art Sessions gościom towarzyszyć będą wiedeńscy artyści zrzeszeni w grupie OMAi, organizacji znanej z nietuzinkowych akcji promujących sztukę cyfrową. Tym razem zamiast tradycyjnego ekranu, pędzla i farb wykorzystane zostaną budynki Ringstrasse, tablety i rzutnik.

Jednocześnie do 17 maja (do godz. 1:00) na specjalnie przygotowanej stronie ringview.vienna.info każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę dot. Ringstrasse. Dla tych, którzy nie będą pewni swoich odpowiedzi organizator konkursu przygotował specjalną wirtualną podróż po zabytkach Ringstrasse. Odpowiadając na pytania przy odrobinie szczęścia można wygrać niepowtarzalny weekend dla dwojga (22-24 maja 2015 r.) w Wiedniu i przeżyć na żywo finał Konkursu Piosenki Eurowizji. Nagroda obejmuje również pobyt w 4**** hotelu w samym centrum miasta, przelot na trasie Warszawa-Wiedeń-Warszawa, transfer na miejscu, kartę Wien-Karte (upoważniającą do darmowych przejazdów komunikacją miejską oraz do zniżek w wiedeńskich muzeach) oraz poczęstunek w tradycyjnej wiedeńskiej kawiarni Café Central.

Impreza organizowana w ramach jubileuszu Ringstrasse to kolejne w przeciągu ostatnich lat działania podejmowane przez Biuro ds. Promocji Wiednia, WienTourismus, które promowało się wśród polskich turystów już takimi akcjami jak „Chopin kontra Strauss – wiedeński odlot w trójwymiarze” czy „Wiedeńska kostka”.

Więcej informacji nt. wydarzenia znajduje się na stronie
http://www.vienna.info/pl/special/ringstrasse-esc-150430
Konkurs oraz warunki uczestnictwa dostępne są na stronie
www.ringview.vienna.info 

0 komentarze: