Przewodnik mobilny po Ziemi Sandomierskiej na Szlaku Jabłkowym!

23.9.14 Anonimowy 0 Comments

„Ziemia Sandomierska” to aplikacja mobilna po malowniczym regionie, rozciągającym się na północ i zachód od Sandomierza, położonym na Sandomierskim Szlaku Jabłkowym. Tereny te kojarzą się z sielskimi krajobrazami, gościnnymi gospodarstwami agroturystycznymi oraz obfitością owoców, warzyw i innych regionalnych produktów. Bogactwo lokalnych smaków kryje się w rozległych sadach pełnych jabłek, moreli, śliwek i wiśni, winnicach oraz ogrodach pełnych zdrowych warzyw -  pomidorów, kalafiora, marchewki czy pora.

ZiemiaSandomierska

Przewodnik mobilny opisuje atrakcje przyrodnicze i kulturowe dziewięciu gmin: Dwikozy, Klimontów, Koprzywnica, Lipnik, Łoniów, Obrazów, Samborzec, Wilczyce oraz Zawichost, skupionych w Lokalnej Grupie Działania Ziemi Sandomierskiej. Z mobilnym przewodnikiem możemy zwiedzać najciekawsze zakątki tej krainy – zarówno zabytki, jak i atrakcyjne pod względem przyrodniczym obiekty, w tym również te o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Każdy turysta odwiedzający region znajdzie tutaj kilka oryginalnych rekomendacji kulinarnych oraz noclegowych, a także inne informacje praktyczne, które pomogą w zwiedzaniu i odpoczynku na łonie przyrody. Dodatkowym atutem aplikacji są trasy turystyczne po regionie opracowane przez użytkowników portalu społecznościowego Traseo.pl, a także najważniejsze wydarzenia i imprezy. Aplikacja wykorzystuje technologię GPS, pokazując pozycję użytkownika i lokalizacje obiektów. Działa zarówno w trybie online jak i offline na smartfonach i urządzeniach mobilnych z systemami iOs i Android.

Aplikacja została opracowana przez Amistad Group w oparciu o autorską technologię Treespot w ramach projektu pt. "Ziemia Sandomierska - mobilny system informacji turystycznej". Aplikacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, oś IV LEADER w ramach działania 413 " Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na 2007-2013. Instytucja Zarządzająca programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Europejski Fundusz Rolny na Rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w sklepach:
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.treespot.ziemiasandomierska&hl=pl
AppStore:  itunes.apple.com/pl/app/ziemia-sandomierska/id913993397?mt=8

0 comments: