cena,

Noclegi w luksusowych hotelach najtańsze w… Polsce

23.9.14 Anonimowy 0 Comments


Warszawa, Saloniki, Bukareszt, Ateny, Lizbona – tak wygląda czołówka rankingu miast oferujących najtańsze noclegi w pięciogwiazdkowych hotelach w Unii Europejskiej. Według badania przeprowadzonego przez KAYAK.pl*, porównywarkę ofert turystycznych posiadającą w swojej ofercie ponad 500 000 hoteli na całym świecie, najdroższym miejscem na luksusowy city break okazał się Londyn.


Jak pokazały statystyki, średnia cena za noc w luksusowym hotelu w stolicy Polski jest prawie cztery razy wyższa niż w mieście nad Tamizą. Podróżni marzący o luksusie na wyciągnięcie ręki powinni również pomyśleć o wyjeździe na południe Europy, np. do Grecji, Rumunii, Portugalii lub na Węgry.10 MIAST Z LUKSUSOWYMI NOCLEGAMI W NAJNIŻSZEJ CENIE

Średnia cena za noc w hotelu pięciogwiazdkowym


Warszawa, Polska


445 zł


Saloniki, Grecja


461 zł


Bukareszt, Rumunia


519 zł


Ateny, Grecja


551 zł


Lizbona, Portugalia


599 zł


Budapeszt, Węgry


604 zł


Bruksela, Belgia


646 zł


Praga, Czechy


731 zł


Berlin, Niemcy


768 zł


Madryt, Hiszpania


816 zł


Okazuje się jednak, że ceny noclegów w obiektach o najwyższym standardzie na terenie Unii Europejskiej są naprawdę zróżnicowane. Noc w jednym z pięciogwiazdkowych hoteli na Zachodzie Europy może kosztować nawet ponad 1600 zł. Dzięki przygotowanemu przez nas rankingowi, dostarczamy podróżnym praktycznej wskazówki mówiącej, gdzie warto skusić się na wyższy standard hotelu, oszczędzając jednocześnie trochę pieniędzy na zwiedzanie i inne miejscowe atrakcje -  komentuje Andrew Verbitsky, Dyrektor Regionalny KAYAK.pl.
10 MIAST Z LUKSUSOWYMI NOCLEGAMI W NAJWYŻSZEJ CENIE

Średnia cena za noc w hotelu pięciogwiazdkowym


Londyn, UK


1700 zł


Florencja, Włochy


1695 zł


Paryż, Francja


1626 zł


Mediolan, Włochy


1610 zł


Nicea, Francja


1340 zł


Rzym, Włochy


1308 zł


Monachium, Niemcy


1303 zł


Edynburg, UK


1118 zł


Amsterdam, Holandia


1102 zł


Kopenhaga, Dania


1012 zł


Statystyki za pierwsze kilkanaście dni września potwierdziły również, że nie tylko pięciogwiazdkowe, ale również czterogwiazdkowe hotele najtańsze są w Polsce (średnio ok. 535 zł za noc). Atrakcyjne ceny, wyjątkowy klimat oraz historia sprawiają, że Warszawa coraz częściej trafia na czołówki list „top” miast do zobaczenia – podsumowuje Andrew Verbitsky, Dyrektor Regionalny KAYAK.pl.

Niskie w porównaniu do innych lokalizacji koszty noclegu to nie jedyna miła niespodzianka, która czeka na odwiedzających stolicę Polski. Coroczne porównanie cen wstępu do europejskich muzeów, galerii oraz na wydarzenia kulturalne, przygotowywane przez Post Office - Travel Money [1], pokazało, że to właśnie w Warszawie liczyć można na najtańsze bilety. Sześć wejściówek to średnio koszt ok. 370 zł. Najdroższy ponownie okazał się Londyn (6 biletów kosztuje średnio ok.1356 zł).

* Analiza przeprowadzona została na podstawie wyszukiwań noclegów dokonanych przez użytkowników portalu KAYAK w 2013 i 2014 roku. Pod uwagę wzięte zostały miasta państw członkowskich Unii Europejskiej z ponad 300 000 mieszkańców oraz minimum 10 pięciogwiazdkowymi hotelami.

[1] http://media.postoffice.co.uk/News-Releases/Culture-Vultures-Should-Head-East-For-The-Lowest-Priced-High-Brow-Break-10f.aspx

KAYAK to  wyszukiwarka turystyczna, dzięki której można porównać setki ofert i cen biletów lotniczych, hoteli oraz innych produktów i usług turystycznych. Specjalizuje się w szybkim wyszukiwaniu ofert podróży, także poprzez aplikacje mobilne dostępne na iPhone’a, iPada oraz na smartfony z systemem Android, a także na Windows Phone oraz Kindle. Korzystanie z KAYAK jest całkowicie darmowe. Firma powstała w 2004 roku w USA, a polską wersję strony (www.kayak.pl) uruchomiono w sierpniu 2012 roku. Serwis dostępny jest w 31 krajach w 17 językach. KAYAK jest niezależnie zarządzaną jednostką, należącą do Priceline Group.0 comments: