Weronika Pełczyńska nr. 1 w konkursie fotograficznym Air France!

18.8.14 Anonimowy 0 Comments

Weronika Pełczyńska została polską laureatką międzynarodowego konkursu fotograficznego Air France - „Wygraj przygodę w świecie profesjonalnej fotografii”. W nagrodę jej finałowe zdjęcia zostaną zaprezentowane na kilku wystawach. Ideą projektu była promocja zdolnych adeptów sztuki fotografii, a przy okazji pokazanie w niekonwencjonalny sposób przebudowanego lotniska bazowego Air France w Paryżu.


Fot.Weronika_Pełczyńska

Nagrodzona praca

To kolejny już projekt linii Air France mający na celu w ciekawy sposób wchodzenie w interakcję z fanami, angażowanie ich na portalach społecznościowych, a przy okazji wspieranie młodych talentów. Konkurs fotograficzny dedykowany był amatorom, którzy marzą o świecie profesjonalnej fotografii. A jego uczestnicy mieli szansę wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej na paryskim lotnisku im. Charles’a de Gaulle’a oraz warsztatach fotograficznych pod kierunkiem fotografa i wykładowcy Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki -€“ Michała Radwańskiego. Ponadto organizatorzy zapewnili finalistom dodatkowe atrakcje podczas pobytu w Paryżu (m.in. zwiedzanie Wieży Eiffla i wspólna kolacja w centrum).

Weronika Pełczyńska- Warsztaty z Michałem Radwańskim okazały się niezwykle intensywną lekcją. I tuż po ich zakończeniu, czułam się jakbym odkryła fotografię na nowo. A samo lotnisko… Dużo kontrastów, niebo i chmury odbijające się w witrynach największych domów mody, przemykający ludzie z całego świata i ciekawa architektura. Połączenie betonu, szkła, drewna oraz żywych roślin daje niesamowity efekt. Byliśmy ograniczeni przestrzenią jednego z terminali, dzięki czemu, trzeba było uważnie szukać momentów i sytuacji fotograficznych - relacjonuje Weronika Pełczyńska.

Podczas paryskiej sesji powstał zbór wyjątkowych fotografii oddających scenerię i klimat paryskiego lotniska, na które w ostatnim etapie konkursu głosowali internauci na Facebooku.Zwyciężyła Weronika Pełczyńska, zaś drugie miejsce zajął Grzegorz Bukalski. Ich prace w najbliższych miesiącach będzie można obejrzeć na kilku wystawach organizowanych przez linię Air France.

Od dziś zapraszamy na pierwszą odsłonę do holu głównego siedziby AGORY SA przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie. Wystawę finałowych zdjęć będzie można zobaczyć w tej lokalizacji od 18 do 29 sierpnia br.

 

0 comments: