cena benzyny,

Wynajem samochodu podczas wakacji. Gdzie i za ile?

10.7.14 Anonimowy 0 CommentsJak pokazały statystyki KAYAK.pl*, jej użytkownicy najczęściej poszukują ofert wynajmu samochodu w stolicach, a największa liczba wyszukiwań przypada na miesiące letnie. Ile średnio kosztuje wynajęcie samochodu w Polsce oraz dlaczego nawet w mieście lepiej korzystać z wypożyczalni samochodów niż taksówek? Sprawdziła to porównywarka ofert turystycznych KAYAK.pl.
fot. Travelerdeluxe.pl
Na Cyprze spotkamy wiele wynajętych samochodów. Ich znak rozpoznawczy? Czerwone tablice
Fot. PojechaneWakacje.plSerwis KAYAK.pl oraz aplikacja KAYAK zostały ostatnio wzbogacone o nową funkcjonalność. Odwiedzający polską wersję językową najbardziej kompleksowej porównywarki ofert turystycznych mogą już porównać propozycje wypożyczalni aut w ponad 36 000 punktach na całym świecie za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Według analiz wyszukiwań użytkowników KAYAK.pl, Polacy wynajmują samochód średnio na 7 dni (dla porównania – średnia europejska wynosi 8,5 dnia). Najczęściej poszukiwaną kategorią są auta z segmentu ekonomicznego, a średni koszt wypożyczenia pojazdu tej klasy wynosi ok. 120 zł. Co ciekawe, statystyki KAYAK.pl pokazały, że Polacy decydujący się na skorzystanie z ofert wypożyczalni, preferują samochody z manualną skrzynią biegów. Wybrało je aż… 100% użytkowników KAYAK.pl! W większości przypadków pojazdy wykorzystywane są do podróży w dwie strony – w ponad 88% wyszukiwań auta były wypożyczane i zwracane w tych samych miastach.

W zestawieniu lokalizacji, w których polscy użytkownicy serwisu najczęściej poszukiwali samochodów do wynajęcia, znalazły się przede wszystkim duże miasta, takie jak Warszawa, Barcelona czy Wrocław. Warto również dodać, że aż 4 z 10 miejsc w rankingu najpopularniejszych lokalizacji, zajęły amerykańskie metropolie – Nowy Jork, Los Angeles, San Francisco oraz Chicago. Okazuje się, że na podróżowanie wypożyczonymi autami po USA chętnie decydują się nie tylko Polacy. Amerykańskie miasta znalazły się wysoko również w kompleksowym zestawieniu wyszukiwań użytkowników KAYAK-a z różnych krajów europejskich. Polacy korzystający z serwisu KAYAK.pl byli również bardzo zainteresowani typowo wypoczynkowymi miejscowościami, takimi jak Chania (Kreta) czy Trapani (Włochy).

Już od kilku lat Polacy coraz częściej stawiają na turystykę indywidualną. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej urlopowiczów, również tych z Polski, dostrzega korzyści podróżowania wynajętym samochodem podczas wakacji. Dzięki temu mogą cieszyć się pełną niezależnością i wygodą. Dowodem rosnącego zainteresowania wypoczynkiem w tej formie są również statystyki porównywarki KAYAK.pl. Analizy wyszukiwań pokazują też, że auta bardzo często wynajmowane są w celu podróżowania po kraju. Tym samym KAYAK.pl dostarcza doskonałego narzędzia do szybkiej organizacji spontanicznego, krótkiego, czasem nawet weekendowego wypadu za miasto.

Wypożyczenie samochodu to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują wygodnego i optymalnego kosztowo transportu w mieście. Wystarczy porównać koszt wynajęcia auta na cały dzień do wydatków, które trzeba ponieść jeżdżąc cały dzień taksówką. Okazuje się, że 4 kursy taksówką z centrum Warszawy na lotnisko to równowartość korzystania z wypożyczonego samochodu przez cały dzień, wliczając koszty benzyny (bak na tydzień) i ubezpieczenia. Tym samym taka forma transportu jest nie tylko wygodniejszym, ale również tańszym rozwiązaniem.

- KAYAK.pl jest jedną z wiodących porównywarek ofert turystycznych na polskim rynku. O kompleksowości naszej usługi świadczą kolejne udoskonalenia, które systematycznie wprowadzamy do serwisu. Nasze statystyki pokazują, że podróżowanie wynajmowanymi samochodami również w Polsce zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością, więc mamy nadzieję, że dzięki naszym usługom przyczynimy się do kształtowania nowego trendu na polskim rynku – podsumowuje Andrew Verbitsky, Dyrektor Regionalny KAYAK.pl.

*Opracowanie przygotowane zostało na podstawie wszystkich wyszukiwań dokonanych przez polskich użytkowników porównywarki ofert turystycznych KAYAK.pl planujących podróż w okresie 1.07-31.08.2014.

0 komentarze: