Wiedeń: muzyczno-kulinarne atrakcje Festiwalu Filmu Muzycznego

8.7.14 Anonimowy 0 Comments

Lato to czas, który chętnie spędzamy na wolnym powietrzu, a jeśli dodamy do tego klasykę filmu muzycznego i oprawę wiedeńskiego Ratusza, nie pozostaje nic innego jak po zapadnięciu zmroku przysiąść i skorzystać z muzyczno-kulinarnych atrakcji Festiwalu Filmu Muzycznego w Wiedniu.
Festiwal Filmu Muzycznego na placu Ratuszowym w Wiedniu jest jedną z najatraktywniejszych ofert stolicy Austrii na lato. Na olbrzymim ekranie przed budynkiem okazałego Ratusza można posłuchać utworów klasycznych w wykonaniu światowych gwiazd, zobaczyć liczne przedstawienia baletowe, oraz pokazy tańca współczesnego. W ramach tego wydarzenia można posłuchać też popu i muzyki jazzowej. A to wszystko przez dwa wakacyjne miesiące, do 31. sierpnia 2014 r. przy darmowym wstępie w samym centrum austriackiej stolicy.


W tym roku tematem przewodnim jest 300. rocznica urodzin Christopha Willibalda Glucka i 150. rocznica urodzin Richarda Straussa. Obok międzynarodowych gwiazd muzyki klasycznej jak np.  Anny Netrebko, Niny Stemme, Jonasa Kaufmanna, Bejuna Mehty, zaprezentowane będą również balety najsłynniejszych domów operowych oraz pokazy tańca współczesnego. Fani popu mogą cieszyć się na filmy z koncertów Falco, Glena Hansarda i Erica Claptona.


Ofertę muzyczną uzupełnia bogata oferta kulinarna, a ta obejmuje m.in. kulinarną wędrówkę przez kuchnie świata. W samym sercu Wiednia znajdziecie zatem coś dla ducha i coś dla ciała.Szczegółowy program festiwalu:


www.filmfestivalrathausplatz.at

0 comments: