Rozstrzygnięcie konkursu "Wygraj urlop w luksusowym hotelu w Austrii!"

24.7.14 Anonimowy 1 Comments

Tyrol to miejsce zarówno dla urlopowiczów poszukujących spokoju i odprężenia, jak również dla miłośników aktywnego wypoczynku. Region słynący z niepowtarzalnej oferty sportowej i wspaniałej przyrody gwarantuje wypoczynek i radość życia, aktywność na łonie natury, miło spędzony czas z rodziną, kulturę i sztukę kulinarną w jednym. Pierwszorzędna obsługa i szczera gościnność to kolejne atuty tego urlopowego raju. Proponowaliśmy naszym Czytelnikom, by się o tym przekonali. Wystarczyło powalczyć o czterodniowy letni pobyt (3 noce) dla dwóch osób w czterogwiazdkowym  hotelu w Tyrolu, w sieci Tux-Finkenberg.By wygrać nagrodę, należało odpowiedzieć na trzy pytania:

1. Jaki jest najsłynniejszy szlak pieszy w Tyrolu?

2. Jak się nazywa wyróżnienie przyznawane najlepszym restauracjom na świecie, z którego słynie również restauracja Schaufelspitz, w której gotuje David Kostner?

3. Opisz swój wymarzony pobyt w Tyrolu (10 zdań)

Redakcyjne jury postanowiło nagrodzić poniższe odpowiedzi:

Odp 1. Najsłynniejszy szlak w Tyrolu to Orli Szlak

Odp. 2 Wyróżnienie to przyznawane jest przez słynny przewodnik kulinarny Gault Millau, który nagradza najlepsze restauracje czapkami kucharskimi

Odp. 3

Mój wymarzony pobyt w Tyrolu to chwile szczęścia w Austrii czyli urlop spędzony sportowo i aktywnie wraz z rodziną.
Z całą pewnością chcielibyśmy pokonać szlak rowerowy wzdłuż rzek Drawa i Isel- wybralibyśmy ten szlak gdyż nasze dzieci dopiero zaczęły przygodę z rowerem na dwóch kółkach :)
Jesteśmy także miłośnikami turystyki pieszej, zatem z pewnością można nas będzie znaleźć na jednym ze szlaków- być może szlak pasmem Karwendel i Rofan. Oczywiście wybralibyśmy się do Parku Narodowego Wysokie Taury, gdyż jest to najpiękniejszy teren w Alpach. Z pewnością wyjechalibyśmy kolejką na Eisgrat i wstąpilibyśmy do słynnej restauracji Schaufelspitz. Hmmm… już czuję smak i zapach tych przepysznych potraw…
Aby przybliżyć dzieciom historię Austrii zwiedzilibyśmy Zamek Anras, Zamek Bruck i dawne miasto Rzymian – Aguntum.
Zatem konkurs wygrywamy i Tyrol zdobywamy!!!

Voucher  zdobyła pani Anna Rabijasz z Krzeszowic

Serdecznie gratulujemy!

1 komentarz:

  1. Gdyby wszyscy wiedzieli że może być opowiadanie a nie 10 zdań myślę że szanse byłyby wyrównane :(

    OdpowiedzUsuń