Ulubiony przewoźnik, najstarszy pasażer, najtańszy bilet... Gdzie i z kim latamy?

29.6.14 Anonimowy 0 Comments

Internetowe biuro podróży Tripsta.pl podsumowało ostatnie dwa lata rezerwacji dokonywanych przez Polaków za pośrednictwem strony www oraz jej wersji mobilnej. Wyniki są ciekawe.


Z analizy przeprowadzonej przez internetowe biuro podróży Tripsta.pl wynika, że Polacy najczęściej jako przewoźnika wybierają PLL LOT. W dalszej kolejności Polacy latają liniami Air Berlin, liniami Lufthansa, SAS lub Aegean Airlines. Podobnie jak w zeszłym roku najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnych podróży jest Grecja. Zdetronizowany Egipt i Tunezja ustąpił miejsca idealnemu miejscu na spędzenie wakacyjnego urlopu, także tego zorganizowanego na własną rękę. Nie dziwi zatem fakt, że Ateny to jeden z najpopularniejszych kierunków lotniczych w tym oraz ubiegłym roku. Do ulubionych kierunków wybieranych przez Polaków należy także Berlin, Monachium oraz Istambuł.


Ponadto najdroższy lot odbył się z Warszawy do Ushuaia w Argentynie i kosztował pasażera 5720 pln. Szczęśliwiec, który leciał z Wiednia do Krakowa zapłacił za bilet 14,90 pln. Aż 357 dni musiał czekać pasażer, który zarezerwował lot z Warszawy do Helsinek. Najstarszym pasażerem linii lotniczych, który zakupił bilet przez Tripsta.pl był 94-letni podróżujący, który pokonał 690 km na tracie Warszawa – Kijów. Najmłodszego pasażera spotkaliśmy na trasie Warszawa – Barcelona. Chłopiec miał 2 lata.


0 komentarze: