Alhambra,

Hiszpania: 10 zabytków, które koniecznie musisz zobaczyć

3.6.14 Anonimowy 1 Comments

Zawsze znajdują się na listach zabytków najczęściej odwiedzanych w Hiszpanii. Są to dzieła architektury, które zrobią na tobie wrażenie.
Od którego zaczniesz?


1. Alhambra

To chyba najsłynniejszy zabytek w Hiszpanii. Znajdziesz go w Grenadzie, gdzie zachwyci cię swymi pałacami i ogrodami. Koniecznie zobacz tutejszy Dziedziniec Lwów.

2. Bazylika Sagrada FamiliaDzieło genialnego architekta Gaudiego jest najczęściej odwiedzaną świątynią w Barcelonie. Czy odważysz się wejść na jej oryginalne wieże?

3. Great Mosque of CordobaJak w magicznym lesie kolumn. Tak poczujesz się w tym wielowiekowym cudzie architektury.

4. Cathedral of Santiago de CompostelaStanowi ostateczny cel pielgrzymujących Drogą do Santiago – pielgrzymkowym szlakiem św. Jakuba. Polecamy ci zwiedzanie jej wnętrz z przewodnikiem.

5. Katedra w BurgosJest to jedyna katedra w Hiszpanii, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako indywidualny zabytek. Poddaj się urokowi światła w tej gotyckiej świątyni.

6. Alcázar fortress in SegoviaRazem z akweduktem Alkazar stanowi symbol miasta. Przypomina baśniowy zamek i zapewnia wyjątkowe widoki.


7. Majorca Cathedral


Uwagę twą zwróci na siebie jej imponująca kolorowa rozeta czy kaplica autorstwa Miquela Barceló. Wybierzesz się do miasta Palma?

8. Nuestra Señora del Pilar BasilicaZ przyjemnością będziesz podziwiać tę perłę Saragossy, spacerując po moście Puente de Piedra na rzece Ebro.

9. Roman Theatre in MéridaChoć zbudowany został około roku 16 lub 15 p.n.e. po dziś dzień jest wykorzystywany jako teatr. Mieści 3000 osób. Zaczynamy przedstawienie!10. La Giralda tower


Jedno z najbardziej urzekających miejsc w Sewilli? Bez wątpienia ta właśnie wieża (i dawny minaret), z której rozciągają się niezapomniane widoki.


źródło spain.info

1 komentarz:

  1. Sporo ciekawych informacji dla wybierających się do Hiszpanii. Z pewnością się przydadzą. http://swiatodzaplecza.blog.pl/2013/10/22/wyprawa-do-hiszpanii/

    OdpowiedzUsuń