Gdańsk: nowy rękaw na lotnisku im. Lecha Wałęsy

3.6.14 Anonimowy 0 Comments

Pasażerowie samolotu SAS realizującego połączenie Oslo–Gdańsk-Oslo, jako pierwsi mieli okazję skorzystać z najnowszego rękawa pasażerskiego uruchomionego w Porcie Lotniczym Gdańsk. To właśnie Boeing 737 Skandynawskich Linii Lotniczych SAS wziął udział w inauguracji działania rękawa, który od tego momentu jako jeden z trzech służy podróżnym gdańskiego portu lotniczego.

Uruchomione w dniu dzisiejszym rękawy są samojezdne, dostosowane do większości samolotów operujących z Gdańska, w tym wszystkich wykorzystywanych przez SAS. Port Lotniczy Gdańsk w trakcie całego procesu montażu współpracował blisko z SAS – w ostatnich tygodniach przeprowadzano serie testów i szkoleń w oparciu o operacje samolotów skandynawskiego przewoźnika.Z rękawów będzie można korzystać w każdych warunkach pogodowych, nawet przy wietrze dochodzącym do 100km/h. Po zakończeniu rozbudowy terminala pasażerskiego w przyszłym roku, pasażerowie będą mieli do dyspozycji w sumie pięć komfortowych rękawów.

Połączenie SAS na trasie Gdańsk – Oslo, którego samolot zainaugurował działanie rękawów pasażerskich, realizowane jest 5 razy w tygodniu. SAS oferuje z Gdańska także 25 bezpośrednich połączeń tygodniowo do Kopenhagi: cztery dziennie od poniedziałku do piątku, dwa w sobotę oraz trzy w niedzielę. Rejsy do Kopenhagi obsługiwane są przez samoloty typu CRJ900 i Airbus A319.Pasażerowie podróżujący Skandynawskimi Liniami Lotniczymi SAS do Kopenhagi i Oslo mają możliwość skorzystania z wielu dogodnych połączeń nie tylko do Skandynawii, ale również do wielu miast w Europie, Azji i w Stanach Zjednoczonych, w tym Pekinu, Tokio, Szanghaju, Chicago, Nowego Jorku, San Francisco i Waszyngtonu - łącznie do ponad 125 miast na świecie.

Zdjęcia: Sebastian Elijasz/ Port Lotniczy Gdańsk

 

0 comments: