Wiedeń - tu znajdziesz najlepszy hotel

6.5.14 Anonimowy 0 Comments

Turyści przybywający do Wiednia korzystają z obszernej oferty noclegowej ponad 430 obiektów hotelarskich dysponujących ok. 62 tysiącami łóżek, sięgającej od eleganckich hoteli z tradycjami przez nowoczesne designerskie hotele aż po placówki niskobudżetowe. Przedstawiamy wybór nowo otwartych hoteli oraz projektów hotelowych na rok 2015.
Park Hyatt Hotel


The Guesthouse


Melia Vienna


Ruby Hotel in den Sofiensälen


Falkensteiner Hotel Wien Margareten


Schloss Schönbrunn Suite


„Lean Luxury“ to segment rynku, na którym koncentruje się otwarty w maju 2014 Ruby Sofie Hotel. Koncepcja liczącego 154 łóżka hotelu w 3. dzielnicy stawia na mniejsze pokoje z designerskim wystrojem w niższej cenie i rezygnuje z drogich dodatków, jak restauracja czy siłownia. Na czerwiec 2014 r. zaplanowano otwarcie hotelu Park Hyatt Vienna w wiedeńskim Śródmieściu. Pięciogwiazdkowy hotel ze 143 luksusowymi pokojami i suitami mieści się w odrestaurowanym zabytkowym kompleksie budynków, w którym znajduje się także luksusowa aleja handlowa „Goldenes Quartier“ (www.goldenesquartier.at). Pierwszy w Austrii hotel Hyatt będzie miał spa, centrum fitness, kryty basen, restaurację, palarnię i bar oraz salę imprezową o powierzchni 640 m². W lipcu 2014 nastąpi otwarcie dwóch kolejnych street loftów Urbanauts w 4. dzielnicy. Dawne lokale handlowe przebudowane na pokoje hotelowe znajdują się na Belvederegasse nr 22 i 26.

Od 30.4.2014 w Pałacu Schönbrunn można zarezerwować ekskluzywny apartament hotelowy. Apartament we wschodnim skrzydle Pałacu Schönbrunn zarządzany przez grupę Austria Trend Hotels oferuje łącznie 167 m² luksusów godnych cesarza, w tym dwie sypialnie, dwie łazienki, salon, pokój dzienny i aneks kuchenny. Wystrój wnętrza i wyposażenie nawiązują do stylu dawnej letniej rezydencji Habsburgów, bogatego w stiuki, adamaszek i żyrandole Marii Teresy. Absolutnym hitem jest widok na park pałacowy z glorietą i fontanną Neptuna. W lutym 2014 w imponującym wieżowcu na lewym brzegu Dunaju pierwszych gości przyjął czterogwiazdkowy hotel hiszpańskiej grupy Meliá Hotels International. 253 pokoje i apartamenty Meliá Vienna zajmują w tzw. „DC Tower 1“ (dzieło architekta Dominique Perraulta) – najwyższym, bo mierzącym 250 m wysokości, budynku w Austrii – piętra od 4 do 15. Na dwóch najwyższych kondygnacjach 58-piętrowego drapacza chmur znajdują się bar i restauracja ze wspaniałym widokiem na miasto.

Niskobudżetowy designerski Motel One planuje nowe lokalizacje w Wiedniu. Po Motel One Wien-Westbahnhof (otwarty pod koniec 2011 r.) i Motel One-Wien Prater (koniec 2013 r.) w drugiej połowie 2014 roku ma rozpocząć działalność Motel One Wien-Staatsoper, obejmujący 400 pokoi w objętym ochroną zabytków budynku w pobliżu Opery Wiedeńskiej. Plan przewiduje jeszcze jeden Motel One z 530 pokojami niedaleko nowego wiedeńskiego Dworca Głównego, w połowie 2015 roku. Na początek 2015 roku zapowiada się otwarcie hotelu Schani Wien mieszczącego 135 pokoi, również w pobliżu Dworca Głównego. Ma on łączyć urok Wiednia z nowoczesnymi technologiami jako „inteligentny hotel”, którego projekt opracowała jedna z wiedeńskich rodzin hotelarzy we współpracy m.in. z Instytutem Ekonomii i Organizacji Pracy IAO im. Fraunhofera.

Kolejny projekt hotelowy roku 2015 to Stafa Tower Vienna – wiedeńskie biuro architektoniczne BEHF przebuduje centrum handlowe na Mariahilfer Straße na niskobudżetowy designerski hotel z 372 łóżkami. Obecnie jeszcze w fazie planów znajduje się nowy projekt na Ringstraße: dawna siedziba Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji i Zwalczania Terroryzmu przy Schubertring 10-12 ma być przekształcona na hotel.

  • Ruby Sofie Hotel, Marxergasse 17, 1030 Wien, www.ruby-hotels.com

  • Park Hyatt Vienna, Am Hof 2, 1010 Wien, www.vienna.park.hyatt.com

  • Urbanauts Street Lofts, www.urbanauts.at

  • Schloss Schönbrunn Suite, Schloss Schönbrunn, 1130 Wien, www.thesuite.at

  • Meliá Vienna, Donau-City-Straße 1, 1220 Wien, www.meliahotels.com

  • Motel One Wien-Staatsoper, Elisabethstraße 3-5, 1010 Wien, www.motel-one.com

  • Motel One Wien-Hauptbahnhof, Gerhard-Bronner-Straße, 1100 Wien, www.motel-one.com

  • Hotel Schani Wien, róg Karl-Popper-Straße/Alfred-Adler-Straße, 1100 Wien, www.hotelschani.com

  • Stafa Tower Vienna, Mariahilfer Straße 120, 1070 Wien


0 comments: