Największy samolot pasażerski,

Qatar Airways: Największy samolot pasażerski na świecie będzie teraz latał z nowego lotniska Hamad do Londynu

2.5.14 Anonimowy 0 Comments

fot. Qatar


Długo oczekiwany przez Qatar Airways samolot A380, jest już coraz bliżej rozpoczęcia rejsów po tym jak dzisiaj ogłoszono rozpoczęcie lotów przez A380 na popularnej trasie z Londynu na nowe lotnisko Hamad w Dosze już 17 czerwca.Specjalnie zaprojektowane wnętrza spełniające wysokie wymagania Qatar Airways nowego A380 niewątpliwie będą stanowić główny temat rozmów podróżujących z nowego lotniska Hamad w Dosze, jak tylko samolot rozpocznie swoje rejsy.
Z trzynastu takich samolotów, zamówionych przez Qatar Airways pierwsze trzy zostaną odebrane jeszcze tego lata w krótkich odstępach czasu. Nowy samolot rozpocznie swoje loty od tras QR003 i QR004 do Londyn Heathrow.
Wyposażony w trzy klasy: Klasę Pierwszą, Biznes oraz Ekonomiczną na dwóch poziomach, A380 jest największym samolotem pasażerskim na świecie, który zapewnia niezapomniane przeżycia klientom linii lotniczych.
Zupełnie nowe siedzenia A380 Klasy Pierwszej, został zaprezentowany nie tak dawno podczas wiodących na świecie targów branży turystycznej ITB Berlin, siedzenia są usytuowane w odległości 90 cali  (prawie 230cm) od siebie, mogą być rozkładane do zupełnie płaskiej pozycji, każdy fotel wyposażony jest w  indywidualny, 26-calowy ekran, na którym dostępne jest szerokie spektrum najnowszych filmów, programów oraz muzyki.

Klasa Pierwsza w najnowszym samolocie A380 oraz jedna z najsłynniejszych atrakcji Londynu.
Dyrektor generalny Qatar Airways, Jego Ekscelencja Pan Akbar Al Baker powiedział:

"Powitanie A380 w naszej, dynamicznie rozwijającej się flocie, to bardzo ważny moment w historii naszej linii lotniczej. Przeloty tychże samolotów na trasie Doha - Londyn Heathrow, z ich specjalnie zaprojektowanymi kabinami, wyznaczają nowy poziom komfortu dla naszych pasażerów, którzy również będą korzystać z bezproblemowego oraz przyjemnego doświadczenia podróży korzystając  z najnowszego lotniska na świecie, Międzynarodowego Lotniska Hamad, nowego domu Qatar Airways, które wkrótce zostanie otwarty.
"Jesteśmy zobowiązani do oferowania naszym pasażerom jak najlepszego doświadczenia jeśli chodzi o podróżowanie liniami lotniczych, nie tylko pod względem specjalnie zaprojektowanych rozwiązań mających na celu jeszcze większą wygodę na pokładzie we wszystkich klasach serwisowych, ale także poprzez dalszy rozwój naszej młodej i nowoczesnej floty."

Dostawa pierwszego samolotu A380 dla Qatar Airways to kamień milowy dla przewoźnika, którego przyszły dom, Międzynarodowe Lotnisko Hamad (HIA) zostało specjalnie zaprojektowane, aby zaspokoić potrzeby samolotu wraz z sześcioma gate’ami do odprawy zaprojektowanymi specjalnie dla tego samolotu typu superjumbo. Ponadto hangar samolotu na lotnisku HIA - który jest największy na świecie - jest w stanie pomieścić jednocześnie aż dwie maszyny A380.
Qatar Airways również świętuje rok intensywnego rozwoju floty, oraz nie tak dawne wstąpienie do sojuszu oneworld. Oprócz 13 zamówionych przez przewoźnika samolotów A380, Qatar Airways również ma powitać pierwszy z 80 samolotów typu A350, najnowszego samolotu na świecie, jako pierwszy klient Airbusa. Wszystkie te działania stanowią część szerszego planu Qatar Airways by znacznie rozszerzyć swoją flotę o 300 dodatkowych samolotów już zamówionych. Wartosc tego zamówienia przekracza 50 miliardów USD, obejmuje Boeinga 787 i 777X.
Qatar Airways odnotował gwałtowny wzrost w ciągu zaledwie 17 lat działalności, obecnie nowoczesna flota 131 samolotów lata do 137 kluczowych biznesowych i wypoczynkowych miejsc w Europie, Afryce, Azji, Amerykach i na Bliskim Wschodzie.
W ciągu następnych kilku miesięcy sieć połączeń powiększy się o miasta: Larnakę, Cypr (29 kwietnia); Al. Hofuf, Arabia Saudyjska (15 maja), Istanbul Sabiha Gökçen Airport, Turcja (22 maj); Edynburgu, Szkocja (28 maj); Miami, USA (10 czerwiec); Haneda, Japonia (18 czerwiec); Dallas/Fort Worth, USA (1 lipca).

0 comments: