Wyspa Uznam – SPA pod gołym niebem

16.4.14 Anonimowy 0 Comments42 kilometrów piaszczystych plaż, pięć malowniczych mol wcinających się w turkusowe morze, słone morskie powietrze i dziewicza przyroda – Uznam to miejsce marzeń, gwarantujące wypoczynek i relaks.Wyspa Uznam leży przed Zatoką Szczecińską na Morzu Bałtyckim. Niemiecka zachodnia część wyspy należy do kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie i przyciąga coraz większe rzesze turystów. Jej łączna powierzchnia wynosi 445 km². Mniejsza wschodnia część wyspy wokół miasta portowego Świnoujście leży na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Na wyspie Uznam słońce, wiatr i fale łączą się w tzw. aerozole przybojowe, mające dobroczynny wpływ na ciało i duszę. Najlepsze oferty SPA są dostępne na Uznamie gratis pod gołym niebem – nordic walking, qi gong, kosmetyka wietrzna, pilates czy spacery klimatyczne. Ponadto uznamskie hotele SPA oferują luksusowe zabiegi, np. czekoladowy masaż, kąpiele Hamam czy okłady z alg. Kolejną atrakcją wyspy są kąpieliska bursztynowe i cesarskie.

Po tak doskonałym relaksie przez 365 dni roku można tu wiele przeżyć – od pokazu mody najwyższej klasy – Usedom Baltic Fashion, przez Uznamskie Dni Literatury, po Uznamski Festiwal Muzyki, podczas którego co roku we wrześniu i październiku mieszkańców i gości porywa do tańca muzyka z określonego kraju partnerskiego. Uznam to doskonałe miejsce również dla smakoszy – podczas Tygodni Śledzia lub organizowanego wiosną Uznamskiego Plażowego Festiwalu Kulinarnego każdy znajdzie coś według własnego smaku. Kto pozna Nową Kuchnię Pomorską, oferującą raki w miodzie, czy czekoladowe praliny, ten wyruszy w nostalgiczną podróż do ubiegłego stulecia.

za germany.travel

0 comments: