Hamburg – zielona europejska metropolia nad rzekami Alster i Łaba

16.4.14 Anonimowy 0 Comments

Dzięki żeglarskiemu urokowi i otwartości na świat miasto hanzeatyckie Hamburg zalicza się do najpiękniejszych metropolii Europy i oferuje swoim gościom poznawanie miasta i obcowanie z przyrodą w czystej postaci: wielką różnorodność hoteli, restauracji, teatrów i sklepów, eleganckie plaże nad Łabą i zielone brzegi Alsteru, tętniący życiem port oraz zabytki, jakich dostarczyła ponad 1200-letnia historia miasta.Bujna zieleń, granatowe jeziora i szemrzące strumyki pośród pulsującej wielkomiejskiej dżungli – Hamburg dowodzi, że przyroda i zurbanizowane życie mogą doskonale ze sobą harmonizować. „Zielona metropolia nad wodą” już od dawna zasługuje na to miano, czego dowodem jest jej wybór na Zieloną Stolicę Europy 2011. To wcale nie dziwi, bowiem prawie połowa obszaru miasta składa się z terenów zielonych i wypoczynkowych oraz rezerwatów przyrody i lasów.

Poza tym port, system kanałów Łaby i rzeka Alster nadają temu hanzeatyckiemu miastu niepowtarzalną, żeglarską atmosferę. Na plażach, kejach i przystaniach, wśród luksusowych statków wycieczkowych, gigantycznych kontenerowców i pieczołowicie odrestaurowanych okrętów-muzeów ten światowy port dostarcza co niemiara zabawy i radości – a i tęsknoty za dalekim światem!

Podczas wizyty w Hamburgu nieunikniona jest wycieczka po porcie i zabytkowej dzielnicy Speicherstadt z jej starymi mostami. I tylko tutaj można zobaczyć Cudowną Krainę Miniatury (Miniatur Wunderland), największą na świecie makietę kolejową.

Ale oczywiście Hamburg to również tętniąca życiem scena mody i kultury. Eleganckie pasaże handlowe, ekskluzywne butiki, sklepy z antykami i delikatesami nęcą do wybrania się na wielkie zakupy. A wieczorem ponad 300 teatrów, scen muzycznych, varietés i kabaretów – nie zapominając oczywiście o takim światowym hicie musicalowym, jakim jest disneyowski KRÓL LEW – oferuje szeroki wachlarz propozycji kulturalnych światowego formatu. Symbolem „muzyki przyszłości” jest hamburska filharmonia w porcie „Elbphilharmonie”. Wraz z imponującą salą koncertową staje sie obecnie nowym symbolem miasta w dzielnicy HafenCity.

O pełne wrażeń godziny zadba główna ulica hamburskiej dzielnicy rozrywki Reeperbahn z licznymi klubami, dyskotekami, barami, knajpkami i kawiarniami. Ponadto Hamburg słynie daleko poza granicami miasta z odbywających się pod gołym niebem jarmarków „Hamburger DOM”, największego ludowego festynu północy „Alstervergnügen”, corocznych obchodów rocznicy powstania portu, legendarnego targu rybnego w niedzielne poranki, japońskiego święta kwitnącej wiśni i licznych jarmarków bożonarodzeniowych zimą.

© Hamburg Tourismus GmbH

za germany.travel

0 comments: