Wilno jako atrakcja turystyczna według Business Insider

19.4.14 Anonimowy 0 Comments

Wilno zostało umieszczone na drugim miejscu w rankingu zamieszczonym przez Business Insider. Dziennikarze specjalizujący się w podróżach zaproponowali w wydaniu z 11 kwietnia 2014 nowe, ciekawe kierunki wyjazdów turystycznych na ten rok.


   


Wilno zostało docenione jako miasto pełne czaru, ze starówką wpisaną na listę UNESCO. Warto podkreślić, że w 2009 roku Wilno zostało obrane europejską stolicą kultury. Tytuł ten był w pełni zasłużony biorąc pod uwagę ilość zabytków znajdujących się w stolicy Litwy. Dla gości z Polski dodatkową wartość mają liczne polonica oraz ślady naszej wspólnej historii.


    Przyjazd do Wilna nie jest skomplikowany. Międzynarodowe lotnisko posiada bezpośrednie połączenia z Warszawą oraz innymi miastami europejskimi. Połączenia autobusowe lub podróż samochodem są dobrą alternatywą dla samolotu ze względu na niewielką odległość, która dzieli Wilno od miast polskich (450 km z Warszawy i tylko 300 km z Białegostoku).


    Oprócz Wilna warto, w zależności od czasu, którym się dysponuje, zobaczyć inne miejsca na Litwie. Oprócz starówki wileńskiej na listę UNESCO zostały wpisane Mierzeja Kurońska, Kiernów i Południk Struvego w Starej Nekrasivce. Należy wspomnieć, ze jest również wiele innych ciekawych miejsc, które koniecznie należy zobaczyć, w tym np. Park Grutas pod Druskiennikami umieszczony przez Lonely Planet na 4 miejscu wśród najbardziej dziwnych parków świata.


    Od ponad roku Wilno można oglądać na stronach Google Street View. Dodatkową atrakcją jest możliwość wirtualnej wizyty w niektórych obiektach miasta, w tym niedostępnych dla publiczności.


Znacznym udogodnieniem dla turystów zwiedzających Wilno jest system bezobsługowych wypożyczalni rowerów CycloCity, jedyny taki w krajach Europy Wschodniej. Charakterystyczne pomarańczowe rowery są dobrze widoczne na ulicach miasta. Posiadacze Wileńskiej Karty Miejskiej mogą liczyć na znaczne zniżki oraz darmowe wejścia do głównych muzeów w Wilnie.


Kulinarne atrakcje Wilna powinny umilić pobyt wszystkim odwiedzającym to miasto. Amatorzy smacznego i zdrowego jedzenia będą się tu czuli w swoim żywiole, zaś amatorzy piwa znajdą w Wilnie wiele jego odmian cechujących się różną zawartością alkoholu (od 4,7% do 9%). Inne trunki występują w równie bogatej ofercie. Abstynenci znajdą radość w smakowaniu kwasu chlebowego lub delektowaniu się wodą z kranu, uznawaną za jedną z najbardziej czystych w Europie.


Baza noclegowa i wspaniałe zaplecze kulinarne docenione przez autorów przewodnika kulinarnego Michelin pozwalają spędzić w Wilnie czas wygodnie i smacznie.

0 comments: