SAS zwiększa liczbę lotów do USA na 50-lecie uruchomienia połączenia do Chicago

8.4.14 Anonimowy 0 Comments

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS były pierwszymi liniami, których samolot w 1954 roku poleciał na zachodnie wybrzeże USA nad biegunem północnym. Dziesięć lat później linia rozpoczęła loty na Środkowy Zachód i teraz świętuje 50-lecie uruchomienia połączenia między Kopenhagą i Chicago. W 2014 roku SAS rozszerza swoją ofertę, dodając pięć lotów tygodniowo oraz nowe połączenie do USA. Dzięki temu posunięciu SAS umacnia swoją pozycję największego skandynawskiego przewoźnika oferującego loty do Stanów Zjednoczonych.

2 kwietnia 1964 roku SAS uruchomił połączenie do Chicago, a pierwszy samolot na tej trasie wystartował z Kopenhagi. Kapitan Jens Mueller przewiózł pasażerów i załogę do Chicago przez Montreal maszyną DC-8-33, a lot ten zainaugurował cieszące się ogromną popularnością połączenie, obsługiwane od tego czasu przez samoloty DC-10, Boeing 767 i Airbus 330/340.

Od tego czasu skorzystało z niego ponad 3 miliony pasażerów, a dziś przewoźnik oferuje bezpośrednie loty do Chicago z Kopenhagi i Sztokholmu.

- SAS odnotowuje rosnący popyt na połączenia do USA, a trasa powrotna z USA do Skandynawii, zwłaszcza z Chicago, także okazuje się być sukcesem. Nie jest to zaskoczeniem, gdyż SAS jest przewoźnikiem oferującym największą liczbę połączeń na tej trasie. Dziś dodajemy jeszcze więcej połączeń ku zadowoleniu klientów w całej Skandynawii, którzy korzystają z usług SAS, aby zapewnić sobie łatwą i komfortową podróż - mówi Rickard Gustafson, prezes i dyrektor zarządzający SAS.

Więcej lotów do USA

SAS oferuje jedno codzienne bezpośrednie połączenie między Kopenhagą i Chicago. Tak samo sytuacja będzie wyglądać w przypadku połączenia z San Francisco – 10 czerwca zostanie dodane połączenie realizowane w każdy wtorek, co sprawi, że loty będą odbywać się każdego dnia w tygodniu .

- Mija dokładnie rok od uruchomienia połączenia do San Francisco i przyznam, że nigdy nie widzieliśmy, aby jakiekolwiek połączenie cieszyło się taką popularnością od samego początku. Mamy teraz możliwość wykorzystania naszej floty do wprowadzenia dodatkowego lotu, co na pewno ucieszy naszych klientów  - mówi Rickard Gustafson.

Aktualnie SAS lata ze Sztokholmu do Chicago codziennie w sezonie letnim i pięć razy w tygodniu w czasie zimy. SAS dodaje teraz do zimowego rozkładu kolejne połączenie na tej trasie i planuje dodanie kolejnego lotu ze Sztokholmu do Nowego Jorku. Ponadto przewoźnik dokłada w zimowym rozkładzie dwa nowe loty tygodniowo na trasie Oslo - Nowy Jork. Loty na tej trasie w sezonie letnim odbywają się codziennie.

SAS uruchamia także nowe połączenie między Stavanger i Houston. Połączenie to jest odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony głównych graczy branży naftowej na dogodne połączenia pomiędzy Norwegią i resztą Skandynawii a Houston w amerykańskim stanie Teksas.

Rejsy będą wykonywane przez komfortowo wyposażone samoloty Boeing 737-700 w specjalnej wersji biznesowej.

- Dogodnie skonfigurowany rozkład zapewnia korzystne połączenia dla całej Skandynawii w obydwu kierunkach a jednocześnie Houston jest portem przesiadkowym dla pasażerów sojuszu Star Alliance podróżujących do Meksyku, Los Angeles, Dallas czy Phoenix - powiedział Rickard Gustafson.

Połączenie wystartuje 20 sierpnia 2014, tuż przed Offshore Northern Seas (ONS) - wiodącymi targami branży naftowej w Stavanger . Rejsy będą realizowane codziennie oprócz sobót a sprzedaż biletów rusza 29 kwietnia 2014.

Rejsy SAS do i z USAKopenhaga - San Francisco: Od 10 czerwca do 25 października 7 rejsów tygodniowo (dodane połączenie we wtorek)
Sztokholm – Chicago: Połączenia codziennie w sezonie letnim. W rozkładzie zimowym (od końca października) 6 rejsów tygodniowo (dodane połączenie w czwartek)
Sztokholm - Nowy Jork: Połączenia codziennie w sezonie letnim. W rozkładzie zimowym (od końca października) 6 rejsów tygodniowo (dodane połączenie w piątek)
Oslo - Nowy Jork: Połączenia codziennie w sezonie letnim. W rozkładzie zimowym (od końca października) 6 rejsów tygodniowo (dodane połączenia we wtorek i środę)
Stavanger-Houston: Od 20 sierpnia 6 połączeń tygodniowo (oprócz soboty)

Rejsy SAS z/do Chicago - fakty

• Pierwszy rejs: 2 kwietnia 1964 r. o godz. 12:30
• Samolot realizujący pierwszy rejs: DC-8-33, z nadaną zwyczajowo nazwą „Rurik Viking”
• Liczba pasażerów przewiezionych przez SAS na trasie Kopenhaga – Chicago to ponad 3 miliony
• Najpopularniejsze dalsze destynacje (przez Chicago): San Francisco, Los Angeles, Las Vegas, Orlando, San Diego.

0 comments: