Pierwszy w Polsce „Maraton Quest” na Lubelszczyźnie

16.4.14 Anonimowy 0 Comments

W majowy weekend 2-3 maja 2014 r. na Lubelszczyźnie odbędzie się pierwszy w Polsce „Maraton Quest” dla miłośników wypraw odkrywców i poszukiwaczy skarbów. Na uczestników imprezy, organizowanej przez Fundację „Turystyczna Lubelszczyzna”, czekają specjalne szlaki dla poszukiwaczy skarbów po urokliwych zakątkach nadwiślańskiego trójkąta turystycznego w okolicach Nałęczowa, Kazimierza Dolnego i Puław. W Maratonie mogą wziąć udział miłośnicy wypraw odkrywców w każdym wieku.

- „Maraton Quest” jest imprezą o charakterze rekreacyjno – turystycznym, podczas której zadaniem turystów-zawodników będzie przejście w ciągu dwóch dni jak największej ilości przygotowanych questów (wypraw odkrywców), rozwiązanie zadań i poleceń zawartych w questach oraz skuteczne dojście do skarbu – wyjaśnia Maciej Goławski, prezes Fundacji „Turystyczna Lubelszczyzna”. - Szansę na zwycięstwo będą mieli zawodnicy, którzy przejdą największą liczbę wypraw i prawidłowo rozwiążą wszystkie zadania – dodaje. Na wszystkich uczestników Maratonu czekają pamiątkowe dyplomy-certyfikaty, a dla zwycięzców nagrody rzeczowe.

Uczestnicy Maratonu będą mogli przemieszczać się po szlakach questów nie tylko z instrukcją w formie tradycyjnej papierowej ulotki, ale przede wszystkim za pomocą aplikacji mobilnej na smartfony i tablety z systemami Android i iOS. Aplikacja „Questy. Kraina Rowerowa Greenways na Lubelszczyźnie”, wykonana przez firmę Amistad Group, wykorzystuje system GPS, mapy, działa także w trybie offline. Aplikację można bezpłatnie pobrać w sklepach Google Play i Appstore.

- Questy, inaczej „wyprawy odkrywców” polegają na zwiedzaniu miejsc i poznawaniu ich atrakcji poprzez zabawę i edukację - rozwiązywanie zadań oraz zagadek na szlaku – opowiada Zbigniew Pacholik, Prezes Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień”, pomysłodawca questingu na Lubelszczyźnie. - Questy to świetna alternatywa spędzania wolnego czasu nie tylko dla aktywnych turystów, ale i dla całych rodzin zafascynowanych tajemnicami i podróżami. Jest to pomysł na połączenie aktywnego wypoczynku z edukacją oraz turystyką poznawczą na Lubelszczyźnie – dodaje.

Trasy Questów pieszych lub rowerowych znajdują się w następujących miejscowościach: Baranów, Celejów (gm. Wąwolnica), Gołąb (gm. Puławy), Janowiec, Kazimierz Dolny, Klementowice (gm. Kurów), Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Wąwolnica, Wojciechów, Zabłocie (gm. Markuszów) i Żyrzyn.

Punkt startowy i centrum organizacyjne Maratonu znajdować się będzie w Nałęczowie.  Organizator przyjmuje zgłoszenia na specjalnych kartach do 28 kwietnia br. Więcej informacji w Regulaminie Maratonu, który zamieszczony jest wraz z kartą zgłoszeniową na  www.krainarowerowa.pl w zakładce ”Aktualności”.

Maraton objęty jest patronatem medialnym przez Polskie Radio Lublin. Impreza jest współfinansowana ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

0 comments: