Linz – raj nad Dunajem

16.4.14 Anonimowy 0 Comments

LINZ to była Europejska Stolica Kultury, która zabierze Was nad brzegi Dunaju i powiedzie rowerowym szlakiem do stolicy walca – Wiednia. 

Rok 2014 należy do Dunaju – drugiej, co do wielkości rzeki Europy, szlaku komunikacyjnego cesarzy i królów, wędrowców i rowerzystów, kreatywnej przestrzeni dla kultury i sztuki kulinarnej. W Linzu Dunaj mieni się barwami. Nie tylko nocą, kiedy w wodach odbijają się kolorami podświetlone fasady domów. Różnorodność wydarzeń, które nadają miastu i rzece kolorytu panuje tutaj również za dnia. Dlatego już na początku podróży warto skorzystać z bogatej oferty kulturalnej miasta. Linz często bywa sceną niezwykłych wydarzeń. Na przykład, gdy multimedialny festiwal Linzer Klangwolke zamienia park nad Dunajem w wielką scenę. Koncerty i festiwale – najczęściej bezpłatne – wprawią was w zachwyt! Podobnie jak Linzer Landstraße, jedna z najpopularniejszych alej handlowych w Austrii. Można tu kupić prawie wszystko. Nie zapomnijcie spróbować słynnego tortu – Linzertorte!

Niezwykła trasa rowerowa

W czasie podróży widokową trasą rowerową wzdłuż Dunaju, która w 2014 roku świętuje 30. rocznicę powstania, będziecie poruszać się historycznymi ścieżkami. Nim w 1860 r. Dunaj opanowały statki parowe, ze ścieżek korzystali robotnicy ciągnący statki w górę rzeki. Trasa mija zabytkowe miasta – Enns, najstarsze w Europie, warownie i zamki (Greinburg)
i dociera do bram Wachau.
Szczególnie polecamy odwiedzenie miejscowości Melk ze słynnym opactwem oraz Dürnstein i Spitz, gdzie w 1192 roku więziony był angielski król i dowódca wyprawy krzyżowej Ryszard Lwie Serce.
Na koniec przez Kotlinę Tullneńską dotrzecie do celu – Wiednia.

Dojazd
Koleją: Dogodne połączenia z maksymalnie
1 przesiadką, kilka razy dziennie.
Samochodem: z Polski przez Brno.
Miasto leży przy autostradzie między Wiedniem
a Salzburgiem.
Samolotem: Blue Danube Airport Linz dzieli
od centrum zaledwie 15 minut samochodem.
www.flughafen-linz.at

 

[mappress mapid="291"]

0 comments: