Maroko,

Maroko ma w Polsce swoje przedstawicielstwo

3.4.14 Anonimowy 0 Comments

Maroko zbliżyło się do Polski. W Warszawie otwarto właśnie Przedstawicielstwo Krajowego Urzędu Turystyki Królestwa Maroka.

26 marca 2014 roku oficjalnie otworzono Krajowy Urząd Turystyki Królestwa Maroka na Polskę. Podczas porannej kameralnej uroczystości przecięcia wstęgi nowo otwieranego biura, przy słodyczach, daktylach i aromatycznej herbacie Ambasador Jego o Królewskiej Mości w Rzeczypospolitej Polskiej, Jego Ekscelencja Pan Youns Tijan, Dyrektor  Krajowego Urzędu Turystyki Królestwa Maroka Khalid Mimi, Pan Rafał Wilczkowski przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Pan Tomasz Rosset z ramienia Polskiej Izby Turystyki rozmawiali o planach i zmianach, które szykują się w związku z otworzeniem filli odpowiedzialnej za promocję Królestwa na terenie Polski.

Po południu w hotelu Sofitel Victora odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele mediów branżowych mogli porozmawiać z Dyrektorem  Krajowego Urzędu Turystyki Królestwa Maroka Panem Khalidem Mimi oraz Ambasadorem Jego o Królewskiej Mości w Rzeczypospolitej Polskiej, Jego Ekscelencją Panem Youns Tijan. Żywa dyskusja dotyczyła  planów na nadchodzące lata i oczekiwań związanych z polskim rynkiem turystycznym.

Była to również chwila ważna z biznesowego punktu widzenia.  Podczas konferencji prasowej zostały podpisane umowy przez  z następującymi touroperatorami:
- Rainbow Tours (Polska) - odnośnie zwiększenia ilości wycieczek na ten rok, oraz zwiększenia liczby lotów do Maroko;
- EXIM Kartago Tours  (umowa objęła działaniami aż pięć krajów: Polskę, Czechy, Rumunię, Węgry i Słowację) – odnośnie nowych połączeń lotniczych do Saidii oraz Agadiru a także zwiększenia liczby polskich turystów wyjeżdżających do Maroko; dodatkowo umowa również zawiera opracowanie nowych programów zwiedzania (wycieczki objazdowe)
- Blue Style (drugi touroperator, jeśli chodzi o liczbę wysyłanych turystów do Maroko z Czech) odnośnie zwiększenia liczby turystów wyjeżdżających do Maroko i wprowadzenie nowych programów wyjazdowych.
Umowy są istotne, gdy dają gwarancję zwiększenia ruchu turystycznego do Maroko.
Dzień otwarcia biura zwieńczyła uroczysta gala w hotelu Sofitel Victoria, podczas której gospodarze postarali się przybliżyć atmosferę i uroki Królestwa Maroka. Licznie przybyli goście, w tym przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, branży turystycznej, celebryci i media, mieli możliwość zakosztować bogatej i egzotycznej kultury tego przepięknego kraju.
Specjalnie na tę okazję zostali zaproszeni do współpracy najlepsi szefowie kuchni z Marrakeszu, którzy przyjechali do Polski, aby przygotować gościom tradycyjne potrawy marokańskie.
Wieczór prowadziła Aleksandra Szwed ubrana w jedną z kreacji słynnego marokańskiego projektanta haute couture Alberta Oiknine. Pan Oiknine zaprezentował po raz pierwszy w Polsce swoją najnowszą kolekcję "Sultans" - luksusowych tradycyjnych sukien marokańskich "kaftan". Kolekcja miała premierę pod koniec 2013 roku w Paryżu podczas l'Oriental Fashion Show Paris. Albert Oiknine jest cenionym na całym świecie marokańskim projektantem sukien wieczorowych. Projektuje także kostiumy filmowe (m.in. „Marzenia Loli”, „Kandisha”) jak i sceniczne.

Jak powiedział dyrektor biura MNTO w Warszawie pan Khalid Mimi:  "Dane z roku 2013 były bardzo zachęcające, rok zakończyliśmy dwucyfrowym, 15% zwiększeniem liczby turystów. Tak znaczący wzrost jest rezultatem naszego zaangażowania, w przyszłości planujemy dalej zwiększyć  udziału w rynku oczywiście we współpracy wraz  z naszymi polskimi partnerami."

Królestwo Maroka ma wiele do zaoferowania polskim turystom. Czekają na nich piękne plaże, wspaniałe zabytki, aromatyczne smaki, sławna na cały świat gościnność, kolorowa architektura i kultura, która ma kilka tysięcy lat. To wszystko zupełnie na wyciągnięcie ręki. Krajowy Urząd Turystyki Królestwa Maroka kierowany przez pana dyrektora Khalida Mimi dołoży wszelkich starań swoimi działaniami zachęci Polaków do odwiedzenia tego jakże ciekawego kraju.

fot. www.MM4PR.com0 komentarze: