Litewskie SPA najlepsze w Europie Wschodniej

8.4.14 Anonimowy 0 Comments

SPA Vilnius w Druskiennikach, należące do sieci Spa Vilnius, otrzymało prestiżową doroczną nagrodę podczas tegorocznej gali w Londynie zorganizowanej z okazji World Spa & Wellness Awards 2014. Gala połączona z wręczeniem nagród odbyła się 23 lutego br. w londyńskim zabytkowym Guildhall znajdującym się w City.


SPA w Druskiennikach zdobyło pierwsze miejsce wśród SPA z Europy Wschodniej w kategorii Destination Spa of the Year. Była to pierwsza nagroda tej rangi, jaką otrzymało litewskie SPA. Warto zaznaczyć, że teoria masażu opracowana w SPA w Druskiennikach zdobyła główną nagrodę podczas zeszłorocznych Otwartych Mistrzostw Baltic Spa w Kaliningradzie.    Sieć Spa Vilnius, którego częścią jest obiekt w Druskiennikach, obejmuje jeszcze dzienne centrum SPA w Wilnie oraz nowo otwarty kompleks hotelowy w Oniksztach dysponujący 4-gwiazdkowym hotelem z udogodnieniami dla rodzin z dziećmi oraz SPA spełniającym najwyższe europejskie standardy. Spa w Oniksztach oferuje szereg zabiegów relaksacyjnych i leczniczych z zastosowaniem wody źródlanej.


SPA w Druskiennikach oferuje ponad 370 różnorodnych zabiegów relaksacyjnych i medycznych z zastosowaniem wody źródlanej i leczniczych kąpieli błotnych. Stosuje się tu również m.in. terapię bursztynem, muzykoterapię i aromaterapię. Obiekt usytuowany jest w centrum uzdrowiska Druskienniki, w pobliżu parku oraz ścieżek spacerowych.


Czyste powietrze, lasy, źródła czystej wody, często o działaniu leczniczym sprzyjają powstawaniu uzdrowisk i sanatoriów na Litwie. W kraju działają 4 uzdrowiska (Druskienniki, Birsztany, Połąga i Nerynga) oraz również 4 tereny uzdrowiskowe, wszystkie zlokalizowane na wschodzie kraju (Onikszty, Ignalina, Troki i Jeziorosy).


Jednym z bardziej znanych i popularnych wśród Polaków są właśnie Druskienniki, całoroczne uzdrowisko balneologiczne. 7 istniejących tu sanatoriów, w tym 1 uzdrowisko balneologiczne, lecznica oraz centra SPA (w tym nagrodzone SPA Vilnius) korzystają z 7 źródeł wody mineralnej. W terapii wykorzystywana jest także borowina oraz mikroklimat. Personel medyczny oferuje diagnostykę i zabiegi na najwyższym poziomie. Należy dodać, że Druskienniki i okolice to świetne tereny dla odbywania wycieczek pieszych i rowerowych, a nad jeziorami można odpoczywać na piaszczystych plażach. Miejscowość stwarza też możliwość uprawiania bardziej aktywnego wypoczynku (sporty zimowe w Snow Arenie czynnej przez cały rok, wspaniały i rozległy park wodny – Aqua Park oraz park linowy nad rzeką Niemen). W kurorcie Druskienniki znajdziemy zabudowę charakterystyczną dla tego typu miejscowości – wille i domy zdrojowe. Koncerty pod gołym niebem w sezonie letnim umilają czas między kolejnymi zabiegami leczniczymi. Od maja do października w miejscowości odbywa się wiele imprez artystycznych (muzycznych, plastycznych, ludowych, literackich itd.).


W pobliżu Druskiennik znajduje się istniejący od 2001 r. Park Grutas - swoiste muzeum socjalizmu, warty zobaczenia zwłaszcza, że dojść do niego można spacerem przez las. Park Grutas znajduje się, według przewodnika Lonely Planet „1000 Ultimate Experiences” na 4 miejscu listy najbardziej dziwnych parków świata, będąc w Druskiennikach nie można go więc pominąć.

0 comments: