Hiszpania: Alhambra w Grenadzie i Meczet w Kordobie

16.4.14 Anonimowy 0 Comments

Poznawanie takich zabytków, jak Alhambra w Grenadzie i Meczet w Kordobie to wielka przyjemność. Jednak, jeśli zwiedzanie odbywa się nocą, doświadczenie to jest tym bardziej wyjątkowe. Ten punkt programu możesz zapisać sobie w kalendarzu, jeśli wybierasz się do Andaluzji, na południu Hiszpanii.

Obydwa te zabytki zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i obydwa oferują możliwość poznania ich podczas oryginalnej wizyty nocnej.

W przypadku Meczetu w Kordobie ta innowacyjna propozycja polega za zwiedzaniu budowli przez grupy liczące maksymalnie 80 osób. Wizyta rozpoczyna się na Dziedzińcu Drzew Pomarańczowych audiowizualną projekcją objaśniającą historię zabytku i miasta. Następnie zwiedzający są oprowadzani po pomieszczeniach świątyni, podczas gdy są świadkami pokazu światła i dźwięku. Jednocześnie słuchają przez słuchawki narracji pozwalającej zapoznać się ze wszystkimi szczegółami meczetu, nagranej w ośmiu językach: hiszpańskim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, portugalskim, japońskim i arabskim. Jest to piękny sposób podziwiania wielkich sal kolumnowych i dwukolorowych łuków czy odkrywania, że zabytek ten był świadkiem różnych wyznań na przestrzeni wieków. Wizyta trwa około godziny, podczas której poczujesz się autentycznie wyróżniony, mogąc spacerować po wnętrzu świątyni otwartej specjalnie dla waszej grupy.Meczet w Kordobie

Natomiast w Alhambrze w Grenadzie masz możliwość odbycia dwóch rodzajów wizyt nocnych wewnątrz zespołu zabytkowego: zwiedzanie Pałacu Nasrydów oraz wizyta w Ogrodach Pałacu Generalife. Obie te wycieczki odbywają się niezależnie i nie dają się połączyć (odbywają się w tych samych godzinach). Podczas wizyt będziesz mógł podziwiać je oświetlone i cieszyć się bardziej intymnym i niecodziennym widokiem i zwiedzaniem jednej z najpiękniejszych pereł architektonicznych Hiszpanii.Alhambra

W celu uzyskania dokładnych informacji o godzinach wizyt i cenach polecamy odwiedzić następujące oficjalne strony internetowe:
http://www.turismodecordoba.org/ y
http://www.alhambra-patronato.es/Pamiętaj:
Godziny wizyt nocnych w Pałacach Nasrydów:
Od 15 marca do 14 października, od wtorku do soboty, w godzinach od 22.00 do 23.30.
Od 15 października do 14 marca, od piątku do soboty, w godzinach od 20.00 do 21.30. Godziny wizyty nocnej w Ogrodach i Pałacu Generalife:
Od 15 marca do 31 maja, od wtorku do soboty, w godzinach od 22.00 do 23.30.
Od 1 września do 14 października, od wtorku do soboty, w godzinach od 22.00 do 23.30.
Od 16 października do 14 listopada w godzinach od 20.00 do 21.30. Godziny wizyt nocnych w Meczecie w Kordobie:
W styczniu i lutym: w piątki i soboty.
W marcu: w pierwszej połowie miesiąca, od środy do soboty. w drugiej połowie miesiąca, od poniedziałku do soboty.
W kwietniu i maju: od poniedziałku do soboty.
W czerwcu i lipcu: od środy do soboty.
W sierpniu, wrześniu i październiku: od poniedziałku do soboty.
W listopadzie i grudniu: w piątki i soboty.

W styczniu i lutym: o godzinie 20.00 i 21.30.
W marcu, kwietniu i maju: o godzinie 21.00 i 22.30.
W czerwcu, lipcu i sierpniu: o godzinie 21.30 i 23.00.
We wrześniu: o godzinie 21.00 i 22.30.
W październiku, listopadzie i grudniu: o godzinie 20.00 i 21.30.0 comments: