Czechy: Liberec zaprasza do nowoczesnego centrum nauki

10.4.14 Anonimowy 0 Comments

Nowoczesne centrum nauki IQLANDIA w Libercu na północy Czech otworzyło pod koniec marca swe podwoje dla pierwszych gości. Do głównych atrakcji należał jedyny w Czechach humanoidalny robot Thespian, wystawa Seksmisja i Planetarium 3D. Na turystów czeka tu ponad czterysta interaktywnych eksponatów umieszczonych na powierzchni 10 tysięcy m2.  Centrum nauki zaprasza także gości z Polski  – opisy wszystkich eksponatów i broszury informacyjne są po polsku. Projekcje 3D w Planetarium i Science Show odbywają się między innymi w języku polskim.

Umieszczone na samym szczycie budynku Planetarium 3D należy do najnowocześniejszych na świecie. Widzowie mogą przemierzyć cały Układ Słoneczny, śledzić rozwój życia na Ziemi i przekonać się, jak cudowne jest niebo nocą.

Wystawa Seksmisja wzbudzała wielkie emocje jeszcze na długo przed otwarciem, jest to bowiem największa wystawa tego rodzaju w Europie, odpowiadająca na wszystkie pytania związane z dojrzewaniem i seksem.  Zapoznamy się tu z procesem powstawania życia, rozwojem człowieka od narodzin aż do dojrzałości płciowej, zasadami zdrowego i  udanego seksu. Wystawa  została przygotowana we współpracy z seksuologami i psychologami dziecięcymi, jest dostępna dla zwiedzających w wieku od 12 lat lub młodszych w towarzystwie rodziców.

0 comments: