Wiedeń: Zamieszkaj w dawnych komnatach cesarza Franciszka Józefa i cesarzowej Elżbiety

11.3.14 Anonimowy 0 Comments

Różnorodna oferta noclegowa dla przybywających do Wiednia turystów wkrótce wzbogaci się o jeszcze jeden ekskluzywny punkt. W Pałacu Schönbrunn powstaje właśnie nowy apartament hotelowy.Pałac Schönbrunn © WienTourismus


W dawnych komnatach cesarza Franciszka Józefa i cesarzowej Elżbiety wkrótce będą mogli zamieszkać wypoczywający w Wiedniu turyści. W Pałacu Schönbrunn, jednej z najsłynniejszych atrakcji Austrii, od Wielkanocy 2014 r. będzie się mieścił niepowtarzalny apartament hotelowy grupy Austria Trend Hotels. Mieszkanie na piętrze we wschodnim skrzydle Pałacu Schönbrunn, gdzie rezydowali niegdyś członkowie dworu, zostało przebudowane z uwzględnieniem przepisów o ochronie zabytków. Goście będą się meldować w pobliskim czterogwiazdkowym Parkhotelu Schönbrunn należącym do grupy Austria Trend Hotels, który zajmuje się też obsługą apartamentu.

W nowym apartamencie Pałacu Schönbrunn doskonale zachowała się imperialna atmosfera tego miejsca. Wnętrza i wyposażenie utrzymano w stylu dawnej letniej rezydencji Habsburgów: wśród barw dominuje złoto, czerń i biel, wśród materiałów szlachetne drewno i tzw. dworski adamaszek. Ta czerwona tkanina, znana również jako ananasowy adamaszek, od lat 30. XIX wieku była wszechobecna w rezydencjach Habsburgów. Misterne stiuki, żyrandole Marii Teresy i drewniane parkiety układane w jodełkę dopełniają czaru cesarskiej siedziby. Apartament o powierzchni 167 m² obejmuje dwie sypialnie, dwie nowoczesne łazienki, salon, duży pokój dzienny oraz aneks kuchenny. Prestiżowe miejsce przeznaczone jest dla dwóch do czterech osób. Absolutnym hitem tego miejsca jest widok na park pałacowy z glorietą i fontanną Neptuna.

Pałac Schönbrunn


1130 Wien, Austria Trend Hotels
www.austria-trend.at

0 comments: