Kolosalny sukces Tomka! Podróżnik Tomek Michniewicz nominowany do tegorocznych Kolosów

10.3.14 Anonimowy 0 Comments

Ambasador KLM w Polsce Tomek Michniewicz, otrzymał nominację do najbardziej prestiżowej polskiej nagrody podróżniczej -€“ KOLOSA. Wyprawa dokumentująca życie plemienia Pigmejów Baka, zamieszkujących dorzecze rzeki Dja na pograniczu kameruńsko-kongijskim, otrzymała nominację w kategorii „Podróże”.Kolosy przyznawane są w pięciu równorzędnych kategoriach: „Podróże”, „Żeglarstwo”, „Alpinizm”, „Eksploracja jaskiń” oraz „Wyczyn roku”, w czasie najbardziej wyczekiwanego, podróżniczego wydarzenia roku – Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Nagrody przyznawane są już od 1999 roku.

- Jestem zaszczycony ogromnym wyróżnieniem. To był trudny teren i trudne przedsięwzięcie. Sama nominacja do Kolosów jest już dla mnie nagrodą samą w sobie. Chciałbym bardzo podziękować moim partnerom: KLM i Allegro, bez których ten projekt nie byłby w ogóle możliwy -€“ powiedział Tomek Michniewicz.  - Ta wyprawa jest jedną z trzech, które opisałem w książce pt. Swoją drogą, która ukaże się 30 kwietnia br. Starałem się w niej pokazać dalekie podróże z nieco zaskakującej, bardzo nieoczywistej strony, ze wszystkimi blaskami, ale i cieniami, o których zazwyczaj się nie mówi - podsumowuje Tomek.

Jako Ambasador KLM, podróżnik cyklicznie organizuje specjalne akcje sprzedażowe przelotów KLM pod nazwą „Tania Micha”. Dedykowane są one osobom, które szukają ciekawych zakątków świata poza utartymi szlakami turystycznymi. W każdej kolejnej edycji Tomek negocjuje z linią KLM ceny biletów na wybrane trasy jak np. Harare w Zimbabwe, czy Quito w Ekwadorze. Oddźwięk po pierwszej akcji był tak duży, że „Tania Micha” na stałe wpisała się w kalendarz specjalnych akcji KLM. Niebawem odbędzie się kolejna edycja. Szczegóły już wkrótce na www.tomekmichniewicz.pl

0 comments: