Kanonizacja Jana Pawła II: Biura podróży sprzedają oferty

2.3.14 Anonimowy 0 Comments

Turyści z Polski, którzy chcą uczestniczyć w uroczystościach kanonizacyjnych Jana Pawła II i Jana XXIII, nie muszą planować wyjazdu na własną rękę. W biurach podróży dostępne są już oferty z udziałem we mszy kanonizacyjnej i zwiedzaniem w programie.fot. PojechaneWakacje.pl

Uroczystości kanonizacyjne Jana Pawła II i Jana XXIII zaplanowane na 27 kwietnia 2014 roku przyciągną miliony wiernych z całego świata. Tak duża liczba turystów skupiona w stolicy Włoch w tym samym czasie może spowodować trudności w znalezieniu noclegu na własną rękę, biura podróży przygotowały więc oferty wyjazdów w tym terminie wraz ze zwiedzaniem. Szacuje się, że do Rzymu przyjedzie wówczas ok. 600 tysięcy turystów z Polski, którzy na miejsce dotrą na własną rękę i w zorganizowanych grupach. - Zazwyczaj są to wyjazdy kilkudniowe do tygodniowych, z różnymi opcjami wyżywienia i zakwaterowania. Większość ofert przygotowanych przez biura podróży przewiduje zwiedzanie najważniejszych zabytków Rzymu, a także Florencji, Wenecji, Padwy czy Asyżu - mówi Klaudyna Mortka z portalu turystycznego Wakacje.pl.

Rodzaj transportu, wyżywienie, a w końcu cena i program oferty różnią się w zależności od organizatora i miejsca wyjazdu. Biura podróży dostosowały ofertę do zróżnicowanych wymagań oraz możliwości turystów, różnicując nie tylko ceny, ale także długość pobytu. Oczywiście im więcej atrakcji oraz posiłków, tym wyższa cena wycieczki. Najtańsze oferty przewidują pobyt w Rzymie, nocne czuwanie i udział we mszy świętej na Placu św. Piotra.

I tak, za wyjazd autokarowy z Warszawy na 3 dni zapłacimy od 709 złotych bez zwiedzania, za pobyt 4-dniowy ze zwiedzaniem Rzymu i Wenecji 1390 złotych z wyjazdem z Wrocławia, natomiast za wyjazd na 6 dni z Leszna ze zwiedzaniem Padwy, Loreto, Ancony, Rzymu i Asyżu zapłacimy 1699 złotych od osoby. Szukając oferty musimy pamiętać o różnicy w cenie dla poszczególnych miast, z których organizowany jest wyjazd. Jeśli wybierzemy wycieczkę samolotową, za 4-dniowy pobyt ze zwiedzaniem Rzymu zapłacimy od 2471 złotych. Ceny wyjazdów zorganizowanych poza transportem, zakwaterowaniem, wyżywieniem (w większości przypadków) zawierają również opiekę pilota, oraz ubezpieczenie.

W ofercie biur podróży dostępne są wyjazdy z następujących lokalizacji:
Augustów, Białystok, Bydgoszcz, Chorzów, Częstochowa, Ełk, Gdańsk, Gliwice, Głubczyce, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Leszno, Lublin, Łomża, Łódź, Opole, Piła, Piotrków Trybunalski, Poznań, Radom, Rzeszów, Suwałki, Szczecin, Szczecinek, Tarnów, Warszawa, Wrocław.

Uroczystości kanonizacyjne rozpoczną się w sobotę 26 kwietnia mszą świętą o godzinie 21, po której wierni z całego świata zgromadzą się na nocnym czuwaniu. O godz. 5 rano w niedzielę turyści będą wpuszczani na Plac św. Piotra w Watykanie, by o godz. 9 uczestniczyć we mszy świętej kanonizacyjnej papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Uroczystości zakończy poniedziałkowa msza dziękczynna dla pielgrzymów z Polski w podziękowaniu za kanonizację papieży. Wierni będą mogli również odwiedzić grób Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra.

27 kwietnia przypada święto Bożego Miłosierdzia, ustanowione przez Jana Pawła II.

źródło wakacje.pl

0 comments: