Biała Podlaska: Dworzec udostępniony podróżnym

30.3.14 Anonimowy 0 Comments

Zakończyła się modernizacja dworca w Białej Podlaskiej. Pasażerowie mogą już korzystać z bardziej funkcjonalnego obiektu. Odrestaurowano zabytkową elewację dworca. Zmieniło się też wnętrze obiektu – odnowiono hol, wymieniono wszystkie instalacje oraz stolarkę okienną i drzwiową. Zmianie uległ również teren przed dworcem - uporządkowano pobliski plac, a koło budynku zamontowano nowe stojaki na rowery.

Odnowiony dworzec został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku znajdują się ścieżki dotykowe dla osób niewidomych i niedowidzących, kasa z obniżonym okienkiem oraz specjalnie dostosowane toalety. Dojazd do dworca dla osób niepełnosprawnych znajduje się od strony peronów.

Przestrzeń dworcowa będzie nie tylko bardziej funkcjonalna, ale także bezpieczniejsza. W budynku zainstalowano monitoring oraz system ostrzegania pożarowego.

Wykonawcą prac było konsorcjum firm: WMPS Wylewki Maszynowe s.c. Paweł Kułaga Sebastian Zając i EKOBUD Sp. z o.o. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2,8 mln zł netto i został sfinansowany ze środków własnych PKP S.A. oraz środków budżetu państwa.

źródło pkpsa.pl

0 komentarze: